Gardırobunuzun demirbaş kıyafetleri

Moda trendlerini detaylı olarak takip ediyorsanız bilirsiniz ki; sezonun tasarımlarına bağlı kalarak sürekli yeni giysiler almanıza hiç gerek yok! Yapmanız gereken, modası asla geçmeyen klasikleri dolabınızda bulundurmak.

Kaç kez ayakkabınızı, ceketinizi ya da eteğinizi alıp da, bir sonraki sezon moda değiştiği için bir kenara koydunuz? Belki de defalarca…

Rüküş olmadan, demode kalmadan modayı takip etmek ve gardırobunuzu yenilemek tabii ki harika. Ama her gardıropta bulunması gereken demirbaşlar var ki, bunları 10 yıl geçse de giyeceğinizden emin olabilirsiniz.

Jean

Uzun süreli yatırım yapmak istiyorsanız, ilk almanız gereken şeydir jean pantalonlar. Hatta o kadar garantilidir ki bunları uzun zaman boyunca giyebilirsiniz. Tabii bu durumda klasik stil ve renkte bir jean almakta fayda vardır. Ne de olsa, taşlı, kısa paçalı bir jean’in modasının ne zaman geçeceği bilinmez.

Metalik ayakkabılar

Ayakkabı trendlerini takip etmek, giyim modasını takip etmekten daha kolaydır ve metalik renklerde ayakkabıların her yıl en az bir kez moda olacağı da garantidir. Bu nedenle isterseniz bantlı stilettolar edinin, ister düz sandalet modeli satın alın, bu ayakkabıları her 10 sezondan 5’inde giyeceğinize emin olabilirsiniz.

Kaşmir

Kaşmir de her zaman kullanabilecekleriniz arasındadır. Evet pahalıdır, ama buna değer; çünkü iyi koruduğunuz takdirde yıllarca rahatlıkla giyebilirsiniz. Yani kaşmirden bir kazak giyip de, kendinizden emin olmamanız mümkün değildir. Bisiklet ya da V yakalı bir kazağı her zaman kullanabilirsiniz.

Kaşkorse üstler

Bazen çok moda olurlar, bazen o kadar moda olmazlar ama her zaman için jean’lerle harika bir ikili oluşturup, ceketlerin içinde rahat ve şık bir alternatif teşkil ederler. Üstelik ne kadar uzun süre elinizde kalırlarsa, vintage olup değerlenmeleri de o denli olası…

Bol pantalonlar

Herkeste en az bir tane bol pantolon vardır; çünkü rahattırlar. Sarhoş olsanız, üzerinizden rahatlıkla çıkarlar. Annenizi ziyarete gittiğinizde ya da hafta sonlarında üstünüzden çıkartmazsınız. Şekilsiz, rüküş olmaları gerekmez. Gayet şık ve hoş duranları vardır ve her zaman giyilebilirler.

Beyaz tişört

Jeanlerle giyildiğinde havalı, takım elbiselerin içine giyildiğinde şık dururlar. Beyaz tişört, her tür giyimi kolayca kaldırdığından, her zaman rahatlıkla kullanılabilir. Ama önerimiz, yaka ve kollarında bulunan, dönemin modasına uygun detaylardan kaçınmanız yönünde. Klasik kesimli düz beyaz tişörtü, her zaman her yerde giyebilirsiniz.

İç çamaşırı

İşte yatırım yapmanın en iyi yolu! Kaliteli bir iç çamaşırını, kullanma talimatlarına uygun kullandığınızda ve özellikle de elde yıkarsanız, yıllarca kullanmaya devam edebilirsiniz.

Gözlükler

Her yıl yeni bir gözlük almanıza gerek yok. Önerimiz, ne tarz olursa olsun, kendinize yakışan bir model seçmeniz. Bu şekilde, aldığınız gözlüğü sonsuza dek kullanabilirsiniz.

Siyah bot

Botları, hem baharda, hem kışta, jeanlerle ve klasik pantolonlarla kullanabilirsiniz. Eteklerle de uyum sağlayan botların fazla topuklu olmamasına dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek