Güneşlendikten sonra vücut bakımı nasıl yapılmalı?

Cildin sağlığı, güzelliği, bronzluğunun kalıcı ve kusursuz olması için, vücut güneş sonrası bakımına da ihtiyaç duyuyor. Bu bakım, cildin yorgunluğunu ve kuruluğunu alarak onarımını da sağlıyor. Rüzgâr, kum, denizin tuzu, güneşin cildi kurutan ışınları altında, cildimiz yorulup yıpranıyor. Güneşe çıktığımız ilk günlerden itibaren cildin lipid üretimi azalıyor. Buna bağlı olarak da cildin koruyucu hidrolipidik tabakası incelmeye başlıyor ve cilt giderek kuruyor.

Güneşli geçen bir günün ardından cildi her türlü kalıntıdan temizleyip gerekli ürünlerle bakımını yapmak, cildinize çok şey kazandırır. İşte bu ürünlerin özellikleri ve cildinize yararları:

– Güneş sonrası bakım ürünlerinde seçeneklerimiz çok; süt, yağ, krem ya da losyon. Bunlardan biri, sizin cildinize uygun dokudadır.

– Bu ürünler cildi, içerdikleri nemlendirici aktiflerle donatırlar. Güneşli bir günün ardından kullanıldıklarında, gece boyunca cilt beslenip güçleniyor.

– Güneş sonrası ürünler sayesinde sıcaklık duygusu bastırılıyor, kızarıklıklar gideriliyor. Bakım ürünlerinin bir bölümü de özellikle serinletici etkisiyle cildi yatıştırıp rahatlatıyor.

– Yeni kuşak güneş sonrası bakım ürünlerinin bazılarının içeriğinde onarıcı aktif maddeler de bulunuyor. Bu aktif maddeler hücre yenilenmesini hızlandırmakla kalmıyor, aynı zamanda güneş ışınlarının etkisiyle gevşeyen dokuların toparlanması için zayıflayan elastin ve kolajen üretimini de hızlandırıyor.

– Güneş sonrası bakımları, UV ışınlarının etkisiyle ciltte ortaya çıkan serbest radikalleri nötralize edip durdurucu etkiye de sahip.

– Güneşlendikten sonra yapılan bakımlar, ciltte hem soyulmayı engelliyor hem de pigmantasyonu devam ettirerek bronzluğunuzun ömrünü de uzatıyor.

– Bazı ürünlerde de hafif bir UV filtresi var, bu tür ürünler gündüz de rahatlıkta kullanılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek