Güzel ve bakımlı olmanın kuralları

Yıllara karşı koymak mümkün mü? Dünyanın önde gelen uzmanları, yaşlılığı yavaşlatmak için milyonlarca dolarları bulan araştırmalar yapıyor. Elbette yaşanan stres, ekonomik ve sosyal dengesizlik, vs. kadınların güzelliğini bir derece daha etkiliyor.

Çağdaş sağlık bilincine ulaşarak daha az kalori tüketip yeterli ve dengeli beslenir, daha fazla fiziksel aktivitede bulunursanız, yaşla birlikte gelen sorunları bir hayli azaltırsınız. Ortalama yaşam süresinin uzaması, emeklilik ve yaşlılığa ilişkin endişeleri de çoğalttı. Bugün bir emekli en az 20-25 yıllık yeni yaşam süreciyle karşı karşıyadır.

Yaşlılıkla gelen değişimleri, aynı gençlikteki gibi kendinize özen göstererek ve iyi bakarak en aza indirmeniz mümkün.

Sağlık bilinci ile sorunlarınızı azaltın
Yaşlılık belirti ve değişimlerinin bedeninize daha yavaş yerleşmesine engel olmak hakkınızdır. İşte uzun, sağlıklı ve güzel bir hayatın kuralları: Yaşlandıkça boyunuz yavaş yavaş kısalacak, cildiniz kırışacak, saçlarınız beyazlaşacak, kaslarınız gevşeyip sarkacak. Bütün bu değişimleri biraz daha geciktirip hafifletmeyi, orta yaş ve sonrasındaki kadınlar çok önemser.

Ne saç dökülmesi, cilt kırışması, boy kısalması, ne de siz yaşlandıkça aldığınız kilolar, genişleyen karın ve kalçanız, yaşlanmanın değiştirilemez ve önlenemez sonuçları değildir. Elbette yüzde 100 bir başarı şansı da yok. “Kozmofarmasötikal” destekler ve erken başlatılmış, bilinçli yürütülmüş bir cilt bakımı ile yaşlılığa bağlı cilt sorunlarınızı bir hayli azaltabilirsiniz. Bütün sorun sağlık bilincinizi doğru oluşturmanız ve geliştirmenizdedir.

Eğer fiziksel görünümünüze ilişkin olarak kendinizi daha iyi hissetmek istiyorsanız, yapabileceğiniz başka şeyler de var:

Ruh ve yüksek enerji
Sadece dış görünümünüze takılıp kalmayın. Siz, vücudunuz ve onun içinde yaşayan ruhsal yaşamınızla bir bütünsünüz. Enerji seviyenizi yükseltin. Daha çok egzersiz yapın. Düzenli fiziksel aktivite, formda kalmanızın başlıca belirleyicisidir. En az haftada 3-4 kez 30-45 dakika fiziksel aktivite yapmayı planlayın. Egzersiz, enerji düzeyinize tavan yaptıracak ve daha iyi bir fiziksel görünüme sahip olmanızı sağlayacak en iyi ilaçtır.

Güzel giyinin
Kendinizden hoşlanın. Ne yapın edin, ilk önce kendinizi sevin, kendinize güvenin. Gelecekte nasıl bir görünümde olacağınızı keşfetmeye çalışın. 15-20 yıl sonraki resminizi çizmeye, hayal etmeye çalışın. Eski fotoğraflarınızı dikkatle inceleyin. Güzel ve bakımlı giyinin. Fiziksel görünümünüzü tamamlayacak temiz ve düzgün elbiseler giymeye özen gösterin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek