Güzellik masraflarınızı azaltabilirsiniz

‘Güzelleşmek son zamanlarda iyice masraflı olmaya başladı’ diyorsanız, gerek kozmetik ürünlerinde gerekse bakım konularında tasarruf yapmayı denemelisiniz. İşte güzelliğinizden ödün vermeden daha az masrafla bakımlı olmanın yolları…

– Ojeler çok çabuk kuruyor, kullanılmaz bir hale geliyorsa, ojenin iç kısmına birkaç damla aseton damlatın.

– Hem göz kalemi hem de kaş kalemi alarak masrafa girmeyin. Kaş rengine göre alacağınız koyu kahverengi ya da siyah kalemi, hem kaşlarınız hem de gözleriniz için kullanabilirsiniz.

– Bitmiş gibi görünen rujunuzun tüpün içinde kalmış bölümüne, fırça yardımıyla vazelin koyun. Daha sonra karıştırın. Böylece parlak bir ruj yapabilirsiniz.

– Maskaranız mı bitti? Hemen yeni bir tane edinmek yerine, ağzını sıkıca kapattığınız biten maskaranızı birkaç dakika kaynar suyun içine koyun. Bu işlem, maskaranın içini yumuşatacaktır.

– Krem allığınız bittiyse, pembe ya da şeftali tonlarındaki rujlardan yararlanmayı deneyin. Elmacık kemiklerinize hafifçe sürün.

– Dudaklarınızı güzel göstermek için her gün sürdüğünüz parlatıcılar, tabii ki erken biter. Ayda bir yenisini almak yerine, evde kendiniz imal etmeye ne dersiniz?

İşte pratik parlatıcı yapımı…

Malzemeler:
6 çorba kaşığı rendelenmiş balmumu
6 çorba kaşığı susam yağı
2 çorba kaşığı bal

Yapılışı: Malzemeleri bir kabın içine boşaltın. Daha geniş bir kabın içine de sıcak su koyarak, bu kabı içine yerleştirin ve malzemelerin erimesini bekleyin. Karışım yumuşadığında, kabı hemen dışarı alın. Karışımı kalınlaşıncaya kadar bir kaşık yardımıyla iyice karıştırın ve bir kaba boşaltın. İşte dudak parlatıcınız hazır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek