Hamileliği sevmek için 10 neden

Hamile olmanın çok özel bir duygu olduğunu belirten uzmanlar, bu dönemde yaşanan bazı sıkıntılara rağmen, kadınların başına gelen en güzel şeyin hamilelik olduğunu belirtiyor. Peki, kadınlar hamile olmayı neden severler? İşte size hamileliği sevmek için geçerli 10 neden…

1. Günümüzde hamile kıyafetleri normalde kullandığımızdan kıyafetlerden bile daha şık. Ayrıca “Göbeğim çıktı, popom çok büyük görünüyor.” gibi dertleriniz de ortadan kalkar.

2. Hiç tanımasanız bile etrafınızdaki insanlar size gülümser, kapıları sizin için açabilir, toplu taşımalarda size yer verirler. Böylelikle kendinizi her zaman özel ve önemli hissedersiniz.

3. Hamileliğinizin boyunca kimse sizden yemek yapmanızı, iş yapmanızı beklemez. Sabah erkenden kalkıp işe gitmek, bir şeyleri ay sonuna kadar yetiştirmek için stres yapmanıza gerek yoktur

4. Hiç tanımadığınız bir anne adayı gördüğünüzde, daha önceden tanışıyormuş ve bir şeyler paylaşıyormuş gibi gülümsersiniz birbirinize.

5. Bebeğinize isim bulmayı saatlerce düşünebilecek kadar vaktiniz vardır. Bunun için günlerinizi bile verebilirsiniz.

6. Tüm yemek mekanlarında upuzun kuyruğa rağmen sıra beklemeden oturup afiyetle yemeğinizi yiyebilirsiniz.

7. Önceden küçük numara ayakkabıları bulmakta zorlanırken, bir numara büyüyen ayaklarınıza artık istediğiniz ayakkabıyı bulabilirsiniz.

8. Özellikle göğüslerinin küçüklüğünden şikayetçi olanlar için bunun keyfini çıkarmanın tam zamanıdır.

9. Alışverişten eve dönerken her zaman elinizdeki poşetlere yardım edecek birileri olacaktır.

10. Saçlarınız hiç olmadığı kadar kalın ve parlaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek