Hamilelikte güzel kalma ipuçları

Hamilelikte güzel kalma ipuçları

Hamilelik esnasında kadın vücudunun her zamankinden daha fazla bakım istediğini belirten uzmanlar, bu dönemde daha güzel kalmak için dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.

Uzmanlar, hamilelik esnasında anne adayların bedenlerine göstereceği ilginin, doğum sonrası eski formlarına kolayca dönmeye yardımcı olacağını belirtiyor.

Kadınların, hamilelik döneminde karşılaştıkları hormonal değişimlerden olumsuz etkilenmemeleri için ciltlerine daha fazla özen göstermeleri gerekiyor.

Yüz için kullanılan günlük bakım ürünlerinden temizleme losyonu ve toniğin yanında, cildi en az haftada bir kez eksfoliye etme şart!

American Academy of Dermatology’nin araştırmalarına göre; hamile kadınların yüzde 90’nından fazlası, sürecin 6. ve 7. aylarında çatlaklarla karşılaşıyor. Bu nedenle, kullanılacak bakım kremleri cilt sarkmalarının ve çatlakların oluşumunu azaltıyor.

Hamilelik boyunca güneşe dikkat

Bu özel dönemde güneşe çıkmak hem bebek hem de anne adayı açısından oldukça önemli. Ancak onun da “güneş kremi” gibi bir şartı var!

Hamilelikte dişler de zarar görebilir

Kalsiyum ihtiyacından dolayı dişler ve diş etleri zarar görebilir. Hormonal değişimler, diş etlerinin kabarmasını ve kolay kanamasına neden olur. Bu nedenle dişleri düzenli fırçalamak ve kalsiyum alımını aşağıda tutmamak gerekiyor.

Hamilelikte çatlak göğüsler

Bu dönemde göğüsler şişer ve ister istemez çatlaklar oluşur. Buna önlem olarak, ılık duştan sonra nemlendirici krem sürülebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek