Hemoroid tedavisi

Birçok insanın hayatını çekilmez hale getiren hemoroid rahatsızlığının tedavisi sanıldığı kadar zor ve zahmetli değil. Birden çok yöntemle tedavisi mümkün olan hemoroid hastalığının tedavisinden sonra hastalar normal yaşamlarına dönebiliyor. İşte hemoroid tedavisinin çeşitleri…

Lazerle hemoroid tedavisi

Hemoroid hastalığında Lazer tedavi yöntemi en başarılı ve en rahat uygulanabilir tedavi yöntemlerinden birisidir. Tedavi öncesi hiçbir hazırlığa gerek duyulmayan bu yöntemle hemoroid hastalığından kurtulmanız daha çabuk olacaktır.

– Tedavi öncesi ve sonrası kanama olmaz.
– Düşük maliyetli bir tedavi yöntemidir.
– İş gücü kaybına sebep olmaz (aynı gün işine dönebilir).

Hemoroid bandligasyonu tedavisi

Hemoroid bandligasyonu tedavi yöntemi hemoroid ameliyatlarına kıyasla tedavi sonrası ağrının daha az olduğu bir yöntemdir. Hemoroid bandligasyonu tedavisinde iç hemoroidin yanına konan lastik halka yardımıyla memeye akan kanı tamamen keserek kan gitmeyen hemoroid memesi 2 ila 6 gün gibi kısa bir sürede çürüyüp dökülür ve hemoroid memesi belirgin ölçüde küçülme görülmektedir.

– Hemoroid rahatsızlığının tekrarlama riski düşüktür.
– Yatma gerektirmez 5-10 dakikada uygulanır.
– Narkoz ve bölgesel uyuşturma gerekmez.

Sklerotreapi yöntemiyle hemoroid tedavisi

Enjeksiyon tedavisi olarak tabir edilen skleroterapi yönteminde hastamızdaki hemoroid memelerine enjeksiyonla enjekte edilen kimyasal (tahriş) edici ilaç sayesinde tahriş olan hemoroid memeleri daha sağlam bir yapıya dönüşüm sağlayacaktır.

– Uygulamsı kolaydır narkoz gerektirmez.
– Yatma gerektirmez 3-5 dakikada uygulanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek