İdeal yüz hatlarına kavuşun

İdeal yüz hatlarına kavuşun

Yüzde mevcut olan ve istenmeyen durumlar uygulanabilecek bazı küçük çaplı operasyonlar sayesinde ideal yüz hatlarına kavuşturularak neticelendirilebiliyor.

İdeal yüz hatlarına kavuşun

Genellikle yüz görünümünü olumsuz bir şekilde etkileyen ve kişilerin rahatsız olmasına neden olan bazı estetik sorunlarının yapılacak ufak müdahaleler veya operasyonlarla giderilebileceği ve ideal yüz hatlarına kavuşulacağı belirtiliyor.

Tombul ya da çökük yanaklar, belirgin olmayan elmacık kemikleri ya da normalden büyük kulaklar… Yüz estetiğini olumsuz etkileyen ve kişilerin rahatsızlık duymasına neden olan sorunlara yapılacak müdahaleler ya da operasyonlar, günümüzde çok güvenli ve etkili sonuçlar yaratıyor.

Tombul ve çökük yanaklardan ideal görünüme

Yanaklar, yüzün en önemli kısmını oluşturan yapılardan biri. Genç yaşlarda dolgun ve diri olan yanaklar, yaş ilerledikçe çökük ve sönük görünür. Bazı insanlarda, yanaklar gereğinden fazla çökük ve düz, bazılarında ise gereğinden fazla dolgun, tombul ve şişkindir ki, bu her iki görüntü de pek istenmez.

Plastik ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Nuri Battal yanak estetiğinin, işte bu noktada önem kazandığını söylüyor.

Yanağın aşırı tombulluğu

Genellikle gençlerde yanaklar bazen gereğinden fazla şişkindir. Gergin yanak gençlik göstergesidir; ama miktar fazla ise, bazı kişilerin kilolu olmasalar bile kilolu görünmelerine neden olur. Yapılacak müdahale ile yanağın ortasından bir miktar yağ dokusu alınır ve hemen ertesi gün işe dönmeyi engellemez.

Yanakların küçültülmesi ile elmacık kemiklerinin ve çenenin belirginleşmesi sağlanır. Kulak önünden başlayarak ağız köşesine doğru bir çukurlanma sağlanır. Pek çok ünlü fotomodelde de görüldüğü gibi, yüzün bu bölgesinin bu şekilde olmasının yüz güzelliğinin en önemli kriteri olduğunu belirten Op. Dr. Nuri Battal, yüz güzelliğindeki ideal oranı şöyle açıklıyor:

“Yüzün üst kısmından başlayarak sıralamak gerekirse, dolgun ve çıkık elmacık kemikleri, altında çukur orta kısım ve en altta da çıkık çene kenarları, yüz güzelliğinde ideal oranları sağlaması açısından çok önemlidir.”

Yanak sarkması ve çöküklüğü

Op. Dr. Nuri Battal, genç yaşlarda yanakları dolgunlaştırmak için uygulanan pek çok dolgu maddesinin olduğunu ama hiç birisinin doku kokteyli kadar etkili ve kalıcı olmadığını vurguluyor. İlerleyen yaşlarda ise yanakların ve orta yüzün kaldırılmasının tedavi için zorunlu olduğunu belirtiyor. Op. Dr. Nuri Battal, bu dolgu maddelerinin 45-50’li yaşlardan sonra kullanılması durumunda, ağız çevresinin ve yüzün arı sokmuş gibi şişmesiyle, yüzde doğal ve anatomik olmayan, estetik görünmeyen, anormal bir görüntü oluşacağına dikkat çekiyor.

Cerrahi müdahaleden çekinmeye gerek olmadığını vurgulayan Battal, “İlerleyen cerrahi teknikler ve optik sistemler sayesinde artık bu ameliyatlar endoskopi (kapalı sistem) yardımı ile (küçük kesiklerden girilerek) minimal invaziv olarak yapılabilmektedir. Orta yüz gençleştirmede, yanakların endoskopik olarak yukarı kaldırılması sadece yanak değil, gözaltı dokuları da düzeltildiği için çok doğal ve normal bir görünüm oluşturur. Bu, 45 yaş sonrası en etkili tedavi yöntemlerinin başında gelir” diyor.

Elmacık kemiği estetiği ile gençleşin

Op. Dr. Nuri Battal’ın verdiği bilgilere göre son zamanlarda popülarite kazanan elmacık kemiği estetiği, yüz estetiğinde ciddi düzelme ve gençleşme sağlayor. Ayrıca elmacık kemiği estetiği, hem güvenli hem de acısız bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Elmacık kemiği estetiği, Önceden hasta ile yapılan konsültasyon sırasında kararlaştırılan büyüklükteki implant lokal anestezi altında ağız içinden yapılan küçük bir kesiden yerleştirilir ve hastanede kalmayı gerektirmez.

Elmacık kemiğine uygulanan estetik operasyon sonrası, yüzde hafif bir şişme olabilir ki, bu da birkaç gün içinde kaybolur. Hasta 1-2 gün içinde normal günlük yaşamına dönebilir. Elmacık kemiği estetiği, iz bırakmamaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek