İlişkiyi ayakta tutan duygu ne?

Sevgilinizle neden beraber olduğunuzu, ilişkinizi ayakta tutan asıl duyguyu hiç düşündünüz mü? Bir test havasında sürüp giden yazıda, siz de kendinizi, ilişkinizi sınayabilirsiniz. İşte şıklardan bazıları…

Herkes kendi ilişkisini, kendi duygularını yaşayıp duruyor. Sonsuza dek sürecekmiş gibi gözüken ilişkiler bir anda biterken, ‘Nasıl birlikteler’ diye baktığınız çiftler yıllarca birbirlerinden kopamıyorlar. Beraberliği sürdüren sebepler iyi ya da kötü olabilir.

Sosyal statüsü

İlişkiniz devam ediyor, çünkü siz ona tapıyorsunuz: Bu araştırmaya göre birlikte olmanız için kötü bir sebep değil. Yalnız her seçenekte olduğu gibi bunun da olumlu ve olumsuz yanları var. Olumlu; çünkü bu bir aşk olabilir. Olumsuz; çünkü ‘tapma’ dediğiniz şey onun sosyal statüsü, yakışıklılığı, mesleği ile ilgili olabilir. Bu da büyük bir risk…

Birliktesiniz, çünkü o sizi seviyor: Aslında mantıklı bir sebep çünkü sevdiğiniz insanın sizi seviyor olması iyi… Ancak birlikteliğin tek sebebi bu ise korkulacak bir durum…

Onunla birlikteyim, çünkü daha iyi birini bulabileceğimi düşünemiyorum: Berbat bir gerekçe… Berbat olduğu için de hiç olumlu bir yanı yok… Böyle bir cevap veriyorsanız şu sorulara da mantıklı cevaplar bulmanız gerekiyor; Ondan daha iyi birisi kim? Birini bulmak ne demek? Birini bulmak gerekli mi?

Yanıltıcı görüntü

‘Onunla birlikteyim, çünkü o çok iyi bir baba olacak’ korkunç bir gerekçe… Tek olumlu yanı, sadece evliliğin söz konusu olduğu bir ilişkide kendini gösteriyor. Çünkü bir çocuk olacaksa ona iyi de bir baba gerekiyor.

Olumsuz yanı ise bu mantıktan yola çıkıldığında yanlış kararlar veriliyor olması. Çünkü görüntüler yanıltıcı olabilir. İyi bir babadan kötü bir eş olabilir, dikkat!

Bu sorulara cevap verdiniz ve aradan yıllar geçti, hala birliktesiniz. Peki, bütün bu düşündüğünüz şeyler o günkü değerini koruyor mu? Sizi seviyor olması ya da ideal erkek olması yeterli mi? Hala ona tapıyor musunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek