İnce bel sağlık göstergesi

Zayıflık ya da şişmanlık birçoğumuz için göreceli bir kavram olsa da sağlık için kadın ve erkekte bel kalınlığının 85 cm.’yi geçmemesi gerekiyor. İstanbul’da ABD’li Douglas Labratories ortak çalışması ile formülasyonunu kendi yaptığı bir zayıflama destek ürünün tanıtım toplantısında konuşan Dr. Ender Saraç günümüzde fazla kiloların sadece estetik kaygı nedeni olmadığını dile getirdi.

Kalp damar hastalıkları, yüksek tansiyon diyabet, inme (felç), hormonal bozukluklar, gut hastalığı ve iktidarsızlık gibi ciddi hastalıkların temelinde obezitenin yattığını söyleyen Dr. Saraç, “Fazla kilolu olup olmadığınızın en önemli ölçüsü belinizdir. Kadın ya da erkek, bir kişinin bel kalınlığı 85 cm.’yi geçiyorsa, hastalıklara yakalanma konusunda tehlike çanları çalıyor demektir” diye konuştu.

Saraç: “İlaç eczaneden alınır”
Çabuk zayıflamak düşüncesiyle kişilerin sağlıklarını tehlikeye atmamaları uyarısında da bulunan Dr. Saraç, özellikle zayıflama sırasında kullanılan destek ürünlerinin doktor önerisiyle alınması gerektiğini söyledi. Bu ürünlerin internet gibi ortamlardan sağlanmasını doğru bulmayan Dr. Ender Saraç, bu konuda tüketicileri duyarlı olmaya çağırdı.

“İnce bel sağlık göstergesi” için bir cevap

  1. çok haklısınız hocam
    kadınların zayıflama kaprisleri çekilmiyo… yav doktorunuza gidin herşey prosüdürüne uygun gelişsin zayıflayın çıkın kenara… yok yemek yemeyeceğim yok ot yiyecem ne bu yaaa… neyse kadınları anlamak çok zor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek