Kadınlarda en çok görülen kanser türleri

Kadinlarda En Çok Görülen Kanser Türlerin birazdan makalemizde işleyeceğiz. Bazı veriler, Kadinlarda En Çok Görülen Kanser Türlerinin başında akciğer kanserinin, listenin üstünde olduğunu göstermektedir, sonrasında ise göğüs kanseri gelmektedir. Kadinlarda En Çok Görülen Kanser Türlerinden bir başkası da colorectal kanseridir. Bu kanser türü direk kadınların üreme sistemlerini etkilemektedir. Liste genelde böyle sürüp gitmektedir.

Bu kanserler için en yüksek risklere sahip olan o kadınlar için tabi ki genetiksel yatkınlık da ön plandadır. frikalı Amerikalı kadınlar, Asyalı kadınlara göre kansere yakalanma konusuda daha risklidirler. Ayrıca sigara içen kadınlar ve düzensiz beslenen kadınlar da kansere yakalanma riskiyle karşı karşıyadırlar.

Aslında düzenli yaşamak sadece kansere olumlu etkiler yapmaz düzenli yaşamak insanı bir çok hastalığa da yakalanmaktan korur.

Kadınlarda kansere karşı alınabilecek önlemler nelerdir?

Kadınların kansere yakalanma riskleri bazı durumlarda erkeklerden daha yüksek olmaktadır. bunda dolayı özellikle meme kanserinden korunmak için yapılmas ıgerekenlerin başında iki yılda en az bir kez mammografi (mammogramı) çektirmektir. Tabi yaş ilerledikçe bu yılda bir kere yapılmalıdır. Ayrıca kadının sabah kaltığında göğüslerina yapacağı masajla da göğüsünde bulunabilecek yabancı oluşumlaır daha rahat anlayabilmektedir. Bilinen klasik bir söz söylemeden geçemeyeceğim. Kanserde erken teşhis hayat kurtarır.

Eğer bu bulguların geçiren herhangi birisiysen, şimdi varmaya gerek duyarsın. Birçok kadın, karna ait şişliğin, onların çevrimi doğal olarak yüzünden olduğunu düşünebilir, ancak bu, pahalı bir hata olabilir. Bu alanda acılar, uzakta gitmez, bir problem olduğu, ve şimdi hitap edilmeye gerek duyduğu emin bir işarettir. Hanımlar, onun, test etmeye geldiği zaman adamlar gibi olmaz, ve sınavlar, geçen dakikaya kadar beklemek veya acil durum odasında olduğun zaman.
Bu kanserleri seni almanın risklerine azaltması için birçok yol vardır, senin ailende onların bir tarihin varsa bile. Muhtemelen en büyük önleyici ölçü, içmiyor veya ikinci el dumanının etrafında olmuyor. İçiyor olan kanserojenler, yaratır, akciğer kanserinin önde olan nedenidir, kadınlarda yalnızca değil, ancak adamlar da. Eğer bir içiciysen, sen sonra, şimdi bırakmaya gerek duyarsın, iyileştirmesi için bir şansın olduğu senin akciğerlerin ve vücudunu vermek.
İyi bir dengeli beslenme, türlü sağlıklı yiyeceklerle, meyve ve sebzeleri beğenir, bir günde en az 5 servisi. Kolonun kanserleri, yemek borusu, akciğerler ve mide, çokça azaltılan bu yol olabilir. Mümkün kadar senin şişman girişini sınırla, zayıf etleri geçerek yemek, tavuk gibi, ve balık avlar. Yüksek şişman bir içeriğe sahip olan et yalnızca, ölçülü biçimde veya hiç yenmemeliydi. İşleme tabi tutulan yiyecekler, kaloriler ve yağda yüksektir, ancak protien ve hayati besinlerde senin vücut ihtiyaçların aşağı, ağırlığa sebep olmak, kazanır, ve kanseri almanın risklerini kaldırmak, birçok diğer sağlık problemine ek olarak. Sağlayabilen birçok diğer yardımcı kaynak internet üzerinde vardır, ve uçlar ve bilginin bolluğu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek