Kalp sağlığınızı elma suyu ile koruyun

Uzmanlar, içeriğinde bulunan bileşenler sayesinde damarlara zarar veren kötü kolesterolü engelleyerek kalbi koruyan elma suyunun sağlıklı beslenmede önemli rolü olduğunu söylüyor.

Elma suyu ve elma özlerinin içerdiği bazı özel bileşenlerin kötü kolesterol olarak bilinen LDL kolesterolün oksidasyonunu engellediği ve böylece damarlara zarar vermesini önlediği belirtiliyor.

Oksijen ihtiyacı

Vücudumuzda enerji üreten tüm hücreler, düzenli olarak oksijene ihtiyaç duyuyor. Diğer yandan oksijen vücut hücrelerinde yandığında serbest radikaller veya oksijen içeren son ürünler oluşuyor.

Antioksidanlar vücudumuzdaki vücut hücrelerinde, dokularda ve hücre çoğalmasını kontrol eden DNA’nın yapısında hasara neden olan serbest radikallere karşı savaşıyor.

Hücre hasarı

Bunların dışında ultraviyole ışınları, yanıklar ve sigara gibi faktörler de serbest radikal oluşumuna neden oluyor. Serbest radikallerin neden olduğu hücre hasarı, kanser, kalp ve damar hastalıkları, katarakt, artritler ve yaşla birlikte gelen diğer bozukluklar gibi sağlık sorunlarına yol açabiliyor.

Elma suyu, içeriğindeki en fazla antioksidan kapasiteye sahip “Quercetin” nedeniyle bu sorunlara karşı savaşta sofradan eksik edilmemesi gereken bir yardımcı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek