Kavgasız ve gürültüsüz ayrılma yolları

Aranızdaki sorunlar ilişkinizi bitirme noktasına kadar getirdi ve siz ilişkiyi olabildiğince kavgasız, gürültüsüz ve dürüst bir şekilde bitirmek istiyorsunuz. Peki, bu durumu ona nasıl açıklarsınız? İşte, kalbinizden söküp atmak istediğiniz insanla ayrılmanın yolları…

Zor, hem de çok zor; nereden başlasanız, nasıl anlatsanız. Uzun süredir mutlu bir aşk yaşadığınız sevgilinizle ayrılmayı düşünüyorsunuz. Oysaki kimse sizi ayrı düşünmüyordu. Onun ailesi sizi çok sevmiş, aynı şekilde sizin aileniz de onu çok benimsemişti. Ancak birdenbire yolunda giden ilişkiniz bozulmaya başladı. Sorunlar yaşamaya başladığınız sevgilinizle kavgasız bir şekilde ayrılmak istiyorsanız; cesur olun, sürpriz yapın ve gerekiyorsa ona mektup yazın…

– Durmadan tekrarlayın: Tam 3 hafta boyunca düzenli olarak tekrar edeceğiniz konuşmalar tasarlayın. Örneğin “Bu ilişki artık böyle yürümez” gibi. Aksi takdirde, ona bir şans bile vermediğinizi söyleyip bitirme girişimlerinizi engelleyecektir. “Eğer …” türü cümleler kurmaktan çekinmeyin. Mesela “Eğer bana fazla zaman ayırıp özel ilgi gösteremeyeceksen, bu ilişkiyi bu şekilde devam ettirebileceğimi düşünemiyorum.” 4’üncü hafta ona artık bu ilişkinin böyle yürümeyeceğini ve kesinlikle yalnız kalmak istediğinizi açıklayın.

– Cesur olun: Size ait bir evde birlikte yaşıyorsanız, dışarı çıktığı bir gün “Akşama geri dönmen gerekmiyor artık” diye seslenin. İstenmediği bir yere geri gelmeyecektir. Ancak, sadece ev sizinse bu yolu deneyebilirsiniz.

– Planlı bir sahne yaratın: Sizi çok sinirlendirecek bir şey yapmasını sağlayın. Sonra da bir bir içinizdekileri ortaya dökün. “Artık yeter” deyin! Onunla, ne şimdi ne de bundan sonra birlikte olmak istemediğinizi belirtin.

– “Hata benim” oyunu oynayın: İlişkinizle ilgili her şeyi kendi üzerinize alın. Hatanın sizde olduğunu, bu ilişkinin harika olduğunu ama sizin yapamadığınızı, ağlaya sızlaya anlatın. Sık sık krizlere girip ona sarılın. Veya böyle ağlarken birdenbire kalkıp gidin ve geri dönmeyin. Sizi arasa da cevap vermeyin.

– Sürpriz yapın: Bir öğleden sonra, onun sizde olan eşyalarını toplayıp evine götürün. Ardından ondaki eşyalarınızı alıp kendi evinize gidin. “Her şey çok güzeldi ama ne yazık ki her güzel şeyin bir sonu vardır. Hoşçakal” gibi bir not yazmayı da unutmayın

– Mektup yazın: Tüm bu yukarda saydığımız yöntemleri boş verin ve ona her şeyi uzun bir mektup yazarak açıklayın. Mektubu elden vermek yerine, postayla onun adresine gönderin.

Her şeyi boş verin…
Olayları sürüncemede bırakın. Ev işleri, seks, sohbetler. Eskisi gibi neşeli, girişken, her şeyi hemen halleden biri değilsiniz artık. Bir gün bir yerde durup, “Neler oluyor?” diye soracaktır. Size uymayan her şeyi kelimelere döküp önüne serin. Son olarak da en can alıcı noktayı “Ondan ayrılmak istediğinizi” söyleyin!

Umursamayın…
Başka arkadaşlarınıza zaman ayırın. Bunu onun keşfetmesini bekleyin. Sevgilinizin ne dediğini hiç umursamayın. “Bu kadar katı olamam” diyorsanız, siz bilirsiniz tabii. Ama eğer sadece siz ayrılmak istiyorsanız, bunu yapmak zorundasınız unutmayın.

Zaman tanıyın…
Eğer ne yapmak istediğinize henüz karar veremediyseniz ondan size zaman tanımasını isteyin. Ancak kararsızlığınızı belli etmeyin. Yalnız kalıp düşüneceğinizi ve onsuz hayatın nasıl olacağını bilmek istediğinizi belirtin. Ne kadar bir süreden bahsettiğinizi sorduğunda da net bir şey söyleyin. Mesela 28 gün oldukça uygun bir süre… 28 günün sonunda eğer sizi hala görmek istiyorsa, ziyaret edebileceğini vurgulayın. Geldiğinde de ona kendinizi nasıl hissettiğinizi anlatın ve ilişkinizi bitirin. Nasılsa bu zaman zarfında o da sizsiz yaşamaya alışacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek