Kilo almamak için en ideal diyet

Kilo almamak için en ideal diyet

Avrupa’nın birçok ülkesinde yapılan geniş çaplı bir araştırma ile kilo almamak için en ideal diyet programının nasıl olması gerektiği tespit edildi.

Bilim adamları, 8 Avrupa ülkesinde yapılan ve bu alanda şimdiye kadarki en geniş çaplı araştırmada, kilo almamak için en ideal diyet programının nasıl olması gerektiğini tespit etti.

Kilo almamak için en ideal diyet programı

New England Medicine dergisinde yayımlanan ‘Diyojen’ adlı araştırmayı yürütenler Danimarkalı bilim adamları, hedeflerinin obeziteyi engellemek ya da onunla savaşmak için en iyi gıda rejimini tespit etmek olduğunu belirtti.

İdeal beslenme rejimi

772 Avrupalı ailenin konu edildiği araştırma sonucunda, ideal beslenme rejiminin, proteinler açısından zengin, hayvani yağlar ve nişasta ile şekerli besinler açısından zayıf olduğu belirlendi.

Araştırmaya göre ideal diyet; beyaz et, yağ içeriği azaltılmış süt ürünleri, lifler için fasulye ve daha az beyaz ekmek, ya da nişasta açısından zengin beyaz pirinç içeriyor.

Bilim adamları araştırmalarında, denek ailelerde fazla kilolu veya obez olan 938 yetişkini ve 827 çocuğu seçti.

Kilo almadan doyana kadar yemek mümkün

Araştırmacılar, bu tip bir rejimle kalori saymanın gerekmediğini ve kilo almadan doyana kadar yemenin mümkün olduğunun altını çizdi.

Araştırmaya başlamadan önce 8 hafta süreyle günlük 800 kalorilik bir rejime sokulan yetişkinler, bu süre zarfında ortalama 11 kilo verdi. Bu denekler daha sonra rastgele seçilerek 5 ayrı rejime sokuldu.

Araştırmacılar, hepsi hayvani yağlar açısından zayıf olan ve altı ay süren bu rejimlerin hangisinin kilo almamak için en etkilisi olduğunu belirlemeye çalıştı. Bilim adamları sonunda, proteini zengin ve nişastası ile şekeri zayıf rejimin en etkilisi olduğunu gördü.

“Kilo almamak için en ideal diyet” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek