Kivi ile cilt bakımı

Kivi ile cilt bakımı

Güzelliği korumak için tercih edilen doğal ve bitkisel bakımlardan biri olan kivi ile cilt bakımı yöntemiyle cilt lekelerini önlemek ve cilde gerginlik kazandırmak mümkün.

Kivi ile cilt bakımı

Güzellik ve cilt bakımı denince artık akla doğal ürünler de geliyor. Birçok insan genç ve güzel kalmak için doğal yaşamdan çeşitli sırlar öğrenip uyguluyor.

Şifalı ve doğal ürünlerle güzellik ve bakım konusu son yıllarda bir trend oldu. Cilt bakımı ve güzellik uzmanları, çeşitli araştırmalar sonucu elde ettikleri doğal yöntemlerle cilt bakımı ve güzellik yollarını bu konularda meraklı olanlarla paylaşıyor.

Pürüzsüz bir cilt için peeling

Stres ve yanlış beslenme cildi bozar. Bu arada cildi bakımsız bırakmak da elbette aynı etkiyi yaratır. Bu aralar herkes anti-aging kremleri kullanıyor. Oysa haftada bir kez peeling uygulaması ile bu sorunu çözersiniz. Yüzeydeki ölü hücreler peeling ile yok olur. Bu süreç içinde pürüzsüzlük sağlar. Peeling için “doğal” bir öneri istiyorsanız şunu söyleyebiliriz; yüzünüze meyve maskeleri de uygulayabilirsiniz. Hem daha ucuz, hem de yan etkisi yok.

Boyun ve dekolte bölgesine masaj

Boyun bölgesi önemlidir. Buraya her gün gerginleştirici doğal bir krem sürün. Haftada bir kez de boyun ve dekolte bölgesine masaj yaptırın. Boyun için doğal maskeleri uygulayabilirsiniz. Uzmanlar, kusursuz bir boyun bölgesi için mutlaka bitkilerden yararlanmayı tavsiye ediyor.

Kuruyan dudaklar için doğal bakım

Bazı dudak bakım ürünleri kimyasal yağlar içeriyor. Bunlar dudakları kurutarak kötü bir görüntü oluşturur. Kullandığınız ürünün bileşiminde bitkisel yağlar olursa daha çok yarar görürsünüz. Bu arada haftada bir, köy tereyağı ile dudaklarınıza bakım yapın. Tereyağını dudağınıza sürün ve 1 saat bekletin.

Kollardaki lekeler ve izler için bitkisel kremler

Yaz aylarında güneş ışığı nedeniyle kollar zarar görür. Kollardaki lekeler ve izler için mutlaka bir leke çıkarıcı bitkisel losyon kullanın. Çiller ile ilgili doğal ürünleri eller ve kollar için de kullanabilirsiniz. Bu arada kırışıklık kremlerini kollarınıza da sürmeyi ihmal etmeyin.

Kivi ile kolajen yapımı

Kivide çok fazla C vitamini vardır. İçindeki meyve asitleri de cildi yeniler. Peeling etkisi gösterir. Böylece hem lekeler gider, hem de canlı bir görünüm alır. Unutmayın, ölü deriyi ciltten attığınızda kolajen yapılanması olur.

Kivi maskesi

Bir kivinin kabuklarını soyun. İnce ince dilimleyin. Bu halkaları cildinizin birçok yerine koyun. Yarım saat dinlendikten sonra yıkayın. Cildiniz yağlı ise kiviyi özellikle tercih edin çünkü gözenekleri sıkılaştırır ve yağ dengesini sağlar.

Selülit sorununa köklü çözüm

Günümüzde bölgesel yağlanma ve selülit, birçok kadının sorunu. Yağların biriktiği bu bölgelerde selülit yağı iki aylık bir sürede etkin sonuç veriyor. Tamamen bitkisel olan selülit giderici yağlarla yapılan masaj, portakal kabuğu görünümünü bir süre sonra yok ediyor.

“Kivi ile cilt bakımı” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek