Kıyafetleriniz gerçek kişiliğinizi yansıtıyor mu?

Giydiğiniz kıyafetler sizin zekanızı yükseltiyor mu veya insanların size bakışı değişiyor mu? Giydiğiniz kıyafetlerin insanlar üzerindeki etkisi nasıl? Peki siz kendinizi nasıl hissediyorsunuz? Bu soruların cevaplarını aşağıda bulabilirsiniz.

Seçilen veya giyilen kıyafetlerin IQ’unuzla bir alâkası yok ama insanlara verdiğiniz izlenim ve kendi içinizdeki hesaplaşmada inanılmaz bir rolü var. Örneğin kırmızının insanlar üzerindeki etkisi tartışılmaz. Kırmızı kesinlikle gücün ifadesi. İş görüşmelerinde ya da pazarlıklarında üzerinizdeki herhangi bir giysi kırmızıysa daha konuşmaya başlamadan işi kaptınız demektir.

Bir diğer güç kaynağı ise çizgili takım elbiselerdir. Dikkat ederseniz sanatçılar ve politikacılar en güçlü görünmeleri gerektiği anda bize mafyalardan miras kalan çizgili takım elbiseleri giyerler. Tüm bunlardan yola çıkan uzmanlar, dört tip kıyafet belirleyip, bu kıyafeti giyen kişinin neler hissetiğini ve insanların bakış açısını incelediler. İşte sonuçlar….

Güçlü kıyafet

Üzerinize tam anlamıyla oturan şık bir takım elbise sizin gerçek anlamda IQ’unuzu yükseltmeyebilir ama kendinize olan güveninizin başlangıcı olabilir. Bu elbiseyi giyen biri her işin üstesinden geleceği izlenimini hem verir, hem de hisseder. Bu akıllı kıyafeti bir iş görüşmesinde deneyin, sonuca inanamayacaksınız. Bu kıyafetle patronunuzu avans konusunda daha çabuk ikna etmemeniz ise imkânsız.

Çünkü böyle bir takım insanların size otomatik olarak saygı duymasını sağlıyor. Bu elbiseyi bütün bir gün giydiğinizde göreceksiniz ki insanlar size önemli ve saygı değer biriymişim gibi davranacaklar. Oldukça nazik ve dikkatli olacaklar.

Üste oturmayan elbise

Böyle bir kıyafeti giyip, restorana gittiğinizde sakın erkeklerin size bakmasını beklemeyin. Yan masanızda olsalar bile sizi fark etmezler.

Bol elbiseniz yüzünden hayatınızın erkeğiyle tanışma fırsatını elinizden kaçırabilirsiniz. Erkekler dar elbise meraklısıdır. Fazlalıklarınız bile olsa bol elbiseyi değil dar olanları tercih edin. Kıvrımların belli olması her zaman iyidir. Bolluk pespayeliğin göstergesidir. Bol elbise giymeye devam ederseniz gittiğiniz restorandaki garsonlardan bile ilgi beklemeyin.

Moda kurbanı olmayın

İnsanın deri bir kıyafetle kendini dünyadaki en seksi kadın gibi hissetmemesi olanaksız. Nubuk ve saten de aynı hissi veriyor belki ama deri kadar değil. Bu şekilde giyinmenin en kötü tarafı ise insanlar moda dışında sizin başka hiçbir şeyle ilgilenmediğinizi düşünmesi.

Sordukları sorular ise çoğu zaman alaycı olacaktır: En son hangi kitabı okudun veya kıyafetini nereden aldın gibi… O yüzden bir test daha uyguladık ve bara giderken de bu kıyafeti giydik. Orada öğrendiğimiz tek şey ise bu kıyafetle üzerinize bir şey döktüğünüzde pek çok erkek sizin adınıza lekeyi silmek istiyor.

Hafif kadın kıyafeti

Küçük kıyafet beyninizi de küçük gösterir. Unutmayın şıklık ile basitlik arasında çok ince bir çizgi var. Gerçi erkekler için basit olmanızda bir sorun yok. Onlara bir çift bacak göstermeniz sizden gözlerini alamamaları için yeter de artar bile. Ama eğer basit giyinirseniz erkekler yalnızca size bakıyorlar. Yaklaşmıyorlar! Hafif kadın gibi görüyorlar. Yani dekoltenin fazlası zarar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek