Kıyafetlerinizi vücut tipinize göre seçin

Kadınların giyim konusunda ne kadar hassas olduğu herkesçe bilinen bir gerçek. Her gün ayna karşısına geçip, ne giyeceğinize karar veremiyor musunuz? Vücut şeklinize en uygun giysilerin hangileri olduğunu biliyor musunuz? İster toplu, ister hamile, ister minyon olun, size uygun bir stil mutlaka vardır. Uzmanlar güzel giyinmek isteyenlerin, vücut tipine uygun kıyafetler seçmeleri gerektiğini söylüyor. İşte farklı vücut şekillerine uygun giyim önerileri:

Şişmansanız, stilinizi bulun
Toplu kadınlar genellikle bol giysiler ve gösterişsiz renklerle vücutlarını saklamak eğilimindedir. Ancak bunun yerine üzerinize oturan, göğüs ve kalçalarınızı saran giysileri tercih edin. Özellikle de 50’lerin tarzındaki geniş etekler ve üzerinize oturan üstler. Vücudunuzun beğendiğiniz yanlarını öne çıkarmak için aksesuar kullanın. Unutmayın, bol kesimli giysiler sizi daha da hımbıl gösterir. Üzerinize oturan tok kumaşlar daha şık durur. Mutlaka gerekli olanlar: Üzerinize oturan bir palto, korse seklindeki üstler. Rahat, yüksek topuklu bir ayakkabı, hem uzun gösterir, hem de yürürken salınmanızı sağlar.

Minyon olanların dikkatine
Bu tip vücuda sahip olanlar için en önemli şey, giysilerinizin üzerini oturmasıdır. Tek renk giyinmek ve koyu renkleri seçmek modern bir görünüm ve bütünlük sağlar. Minyonlara en çok kısa etekler yakışır. Uygun çorap ve ayakkabı boyunuzun da daha uzun görünmesini sağlar. Farklı renk ve tarzlar yerine, sade ve tek bir renk kullanın. Mutlaka gerekli olanlar: Diz üstü etekler, üzerinize oturan kazaklar. Pantalonlarla giymek üzere az topuklu botlar, üzerinize uygun boru paça pantolonlar.

Jennifer Lopez tarzı
Armut olarak tanımlanan vücut şekli, gerek Beyonce, gerekse Jennifer Lopez sayesinde beğeni toplayan bir vücut tipidir. Yani üstü ince ama basen ve poposu olan bir vücuda sahipseniz, kabarık eteklerden ziyade, üzerinize oturan ve düz inen etekleri tercih edin. Özellikle çok yüksek topuklu çizme ve ayakkabılar, size uygundur. Göğsünüzü ortaya çıkartmak için korse tipi üstler, tam size göre. Mutlaka gerekli olanlar: Boru paça pantolonlar harika durur ama bel kısmında esneme yapıp açılmamasına dikkat edin. Alt ve üst dengesini sağlamak için göğüslerinizi kaldıran balkonet tarzı sutyenler. Koyu renk bir etek ki bunu her şeyle giyebilirsiniz.

Vücudunuz uzun ve inceyse
Bu vücut tipine sahip kadınlar hemen her şeyi giyebilir. Üstte taşınması zor pek çok trend, bu vücut tipinde harika durur. Bu nedenle maceracı olup, değişik kombinasyonları rahatlıkla deneyebilirsiniz. Mesela sezonun dar jeanleri, aşırı cafcaflı baskılar ve üste yapışan jarse elbiseler tam size göre. Peki, nelerden kaçınmanız gerekiyor? Eğer göğsünüz küçükse, düşük kesimli üstlerden uzak durmalısınız.

Anne adayları için…
Hamileyseniz, bol tünik ve elbiselerin altına saklanmayın. İyice açılıp saçılın da demiyoruz. Ancak karnınızın şişkinliğini hafifçe belli eden giysiler şık duracaktır. Çapraz kesimler ve anvelop elbiseler gece için uygundur. Kısa üstlere fazla yanaşmayın. Bunun yerine karnınızı kapatacak ama saklamayacak uzunca üstleri tercih edin. Vücudunuza oturan bir şeyler giydiğinizde de, açık yakalı üstler tercih etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek