Kocanızı eve bağlama yöntemleri

Kocanızın gözünün dışarıda olmasını engellemek, sizin elinizde. Uzman tavsiyelerine uyarak, kocanızı eve bağlamanız mümkün… İşte rvlilik terapistleri ve psikologlardan kocalarını eve sağlamak isteyen kadınlara altın öneriler…

Evliliğinde aradığı, özlediği sevgi ve şefkati bulamayan erkek, mutluluğu başka bir kadında arayabilir. Kocanızı kaybetmek istemiyorsanız, dırdır etmek yerine onun üzerine titreyin…

Kocanıza şefkat gösterin

Araştırmalar, son yıllarda aldatmanın hızla arttığını gösteriyor. Özellikle de erkeklerin daha çok ihanet ettiği düşünülürse, kadınların aldatma paranoyası yaşaması kadar doğal bir şey olamaz. Peki, aldatılmayı nasıl önlersiniz?

Aldatılan kadın da sorumlu

Uzmanlar, aldatılanın da aldatan kadar sorumlu olduğu görüşünde birleşiyor. Aslında her ihanetin altında bir neden yatıyor.

Araştırmalar, karısı tarafından ilgi görmeyen, cinsel açıdan doyuma ulaşamayan, her yaptığı eleştirilen erkeklerin, aldatmaya daha yakın olduğunu gösteriyor. Bu durumda, erkeklerin ihanetini sadece ‘biyolojik özellikleri’ olarak açıklamak da mümkün değil.

Hormonları ve salgıladıkları adrenalin ile ihanete meyilli olabilirler. Ancak onların başka kadınlara yönelmesinde eşlerinin payı da oldukça büyük. Uzmanlara göre, bir ilişkide doyumsuzluk sorunu varsa, bir taraf kendi özgüvenini kaybetmişse, aksesuar ilişki denilen bir başka ilişki gündeme geliyor.

Erkek, evlilik içindeki sorunları çözmek yerine, problemleri örtüyor. Öte taraftan dışarıda onu onaylayan, beğenen ve seven biriyle karşılaşabiliyor. Böylece evliliğinde aradığı, özlediği sevgi ve şefkati bulamayan erkek, başka bir kadın aracılığıyla sevildiğini test etmiş oluyor.

Onunla baş başa kalın

Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden Doç. Dr. Armağan Samancı, aldatmanın, kadınlarda yüzde 10, erkeklerde ise yüzde 30’lu oranlar çıktığını söylüyor.

Evlilik terapisti Samancı, “Bir kadının aldatılmasını engellemesi ve kocasını eve bağlaması, biraz da karşısındaki erkek modeline bağlı. Aldatma potansiyeli olan bir erkekle evlenmek, aldatılmayı kabul etmekle eşdeğer. Etkileyici, çabuk bağlanan, çabuk kopabilen, genelde çoğul ilişkileri olan, sosyal olarak iyi bir konumda olan erkeklerin aldatma riski yüksektir. İhanet eden erkekler de bu özellikleri taşır” diyor.

Samancı kadınlara şu önerilerde bulunuyor:

– Kadın, evlendikten sonra da ilişkisini iyi tutmalı. Ülkemizde, evliliğin tüm yükü, kadınların omzunda. Ev işleri, çocuk bakımı derken, kadın bunalıyor. Bir de çalışıyorsa, iyice tükeniyor. Maddi hedefleri yerine getirmek için para biriktirme kaygısı nedeniyle, kadın ilişkiyi boşluyor. Erkek de duygusal olarak boşta kalıyor. Bu uzaklaşmayı başka bir kadın doldurabilir. Kadın, ilişkisine özen göstermeli.

– İlişkiyi enerjik tutmak çok önemli. Sadece belirli ekonomik hedefleri düşünmeyin. Ev ya da araba almak, para biriktirmek kadar, eğlence ve iyi zaman geçirmek de önemli. Çocukları ailenize bırakın ve haftada bir gün baş başa yemek yiyin. Özel kaçamaklar yapın.

– Eşinizle aranızdaki uyumsuzlukları fark edin ve bunların derinleşmemesini sağlayın. Örneğin, erkek çok müsrif, kadın tutumlu olabilir. Bu nedenle sık sık çatışmaya girmek yerine, eşinize belirli toleranslar sağlayın.

Kaynana ile çatışmayın

Doç. Dr. Armağan Samancı, mutlu evlilik reçetesini ise şu şekilde açıklıyor:

– Kayınvalideyle çatışmaya girmeyin. Bir erkek için en zor durum, annesi ve karısının kavgasıdır. Bu durum, erkeğin başka bir kadına yönelmesi için zemin hazırlar.

– Erkek üzerinde aşırı bir yük oluşmamalı. Kadının beklentileri çok yüksek olmamalı. Çünkü omuzlarındaki bu yük, erkeği başka arayışlara itebilir.

– İlişkiyi gelişigüzelliğine bırakmayın. Hissedilen problemi ortaya koyup, geciktirmeden çözmelisiniz.

– Evlilik sorunları olan arkadaşlarınızdan uzak durun.

– Kıskançlıktan mümkün olduğunca kaçının. Erkeği gereksiz kıskançlıklarla bunaltırsanız ihanet kaçınılmaz olabilir.

“Kocanızı eve bağlama yöntemleri” için 13 cevap

 1. yapmayın ya nedense hep erkeklerin gönllü hoş tutulmalı onlar eve bağlanmalı çok pardonda karşımdaki beni aldatıyosa bu onun ne kadar kişiliksiz bir insan olduğunu ahlaktan ne kadar yoksun olduğunu gösterir böyle bir insanıda eve bağlamanın hiçbir manası yok.birde kadınlar aldatsın siz erkekleride bir zahmet siz kadınları eve bağlamanın yollarını bulun neymiş erkeği eve bağlayacakmışız asıl siz uckurunuzu bağlayın önce biraz ahlkalı namuslu olun… bu ülkede namuslular, namusuzlar kadar cesur olmadıkça bu ülkede hiç bir şey değişmez madem eşim altadıyo bu benimde en doğal hakkım öyle değilmi çünkü siz yazdınız az önce aldatan kadar aldatılan da suçlu. eee o zaman beni aldatan da suçlu olduğuna göre bu benim en doğal hakkım

 2. bencede çok haklısınız ne yani her halukarda bizler mi birşeyleri yoluna girdirmek için uğraşan taraf olucaz ev iş çocuk eş derken ömrümü heba edicem sonrada olanlardan sorumlu ben tutulacam bence atladığınız birşey var önce iyi bir eş ,baba ,insan nasıl olunur bunun dersleri erkeklere taaa küçük yaştan empoze edilmeli sonra madalyonun öteki yüzü kadın olmalı zaten bir babanın evladına yapacağı en büyük iyilik fedakarlık,annesini sevmek ve ona değer vermektir…

 3. yapmayın hanımlar çok bencilsiniz siz yapın dırdırı dışarı çıkarken bi ton süslenme kocanıza gelincen ekşi tatsız bir surat evlendiysen evini idare edeceksin yok yapamayacaksın sert kadın ben işimi hallederim kadın halleri erkeğe zor gelir flört dönemindeki gibi davran yoksa kocana öyle davranacak bulunur erkeği idare eden kadındır erkekler çocuk gibidir unutmayın erkek hiç birşey kaybetmez

 4. evet eylem hanım ama ama aldatan kişiliksiz ahlaksız diye yazmışsınız onun yaptığını yaparsan sende aynısı olmaz mısın bence sen dürüst kal sen temiz kal sen namuslu kal hesabını mahşere bırak

 5. ne alakası var ya? bence tüm suç aldatanda. aldatılanın suçu yok. madem eşinle anlaşamıyorsun,sorunlarınızı çözermiyorsun,o sana kötü davranıyor,ona olan aşk bitti o halde aldatmak yerine boşan kardeşim.allah allah ya.aldatmak tamamen bir ahlaksızlık

 6. Eylem Hanim’a bende kesinlikle katiliyorum ve ayrica anlam veremedigim diger birseyse neden erkekleri eve baglamak icin bir caba göstermek gerek anlamiyorum. Bir erkegin kendi iradesi ve ailesine, esine, evliligine baglanmasini gerektiricek sebepleri yokmu acaba? Ben esimi aldatmiyorsam yada bir baskasi.. bu erkegin kadini eve bagladigindan midir acaba soruyorum? :)

  Ve diger Eylem Hanim söylediklerinizde sizde haklisiniz tabi ama bu cok farkli bir mevzu. Sizin bahsettiginiz sey “Erkegi eve baglama yöntemi” degildir. Yani öyle olmamali. Bu her türlü iliskide her iki tarafinda iliskilerini saglamlastirmak icin gösterecegi bir caba olmali. Bencil olmamali.. Hirsli yada sinirli hareket etmemek.. bunlar bilinen seylerdir. Saglikli, mutlu bir iliski icin her iki tarafinda özverili davranmasi tabiki dogru olandir ama dedigim gibi tüm bunlar erkegi yada kadini eve baglama amacli olmamali. Insanlar eger caba göstericeklerse bu zaten dogru olan bir iliskiyi dahada güzellestirmek, saglamlastirmak veya renklendirmek amacli olmalidir. Yoksa bir erkegi eve baglama ihtiyaci duyuluyorsa zaten o bosa harcanan bir cabadan baskasi degildir. Er yada gec beklenen sey yasanir. Bir insani birseyler yapmaya sürükleyen bir baskasi olamaz.. Ancak kendisi ve kendi iradesidir bence. Bir erkek icin aldatmak söz konusu degilse eger siz nekadar ugrassanizda aldatmaz. Üzerine 100’lerce bayan salabilirsiniz. Bu onun icin geremksiz birseyse eger hic farketmez bu. Ama aldatmaya meyilli.. ihanetine kilif uydurmaya hazir bir erkegi kilit altinda da tutsaniz fayda etmez. Herneyse.. “Erkegi eve baglama” tabiri bence cok talihsizce olmus. Yanlis bir tabir yani :)

 7. Erkekleri mutlu etmek görevimimiz değilki.Yada evliliği dri tutmak sadece bizim görevimiz değil.İşte hata burda, tüm sorumluluklar kadına yükleniyor her türlü fedarkarlık ,yük kadının sırtında.Artık taşımakdan yorulduk.Çoçuğunu mutlu et,eşini mutlu et,eşinin ailesinin mutlu et ,peki biz ne zaman kendimizi mutlu edeceğiz.bizim çabalarımızın yarısı kadar eşlerimizde çabalarsa aldatmaya vakit bulamaz zaten.Aldatmalar artı evet kabul ediyorum ama kadınların kendilerine olan güvenleri ,kendilerine olan saygıları,kendilerini mutlu etme istekleride arttı.işte o yüzden boşanmalar arttı BİZ KADINLAR YORULDUK ARTIK.

 8. Arkadaşlar,eğer ekonomik özgürlüğünüz yoksa ya da eşinizi kaybetmek birçok şeyi kaybetmek anlamına geliyorsa bir de ortada çocuk varsa feminist yaklaşımlara gerek yok. Evet yoruluyoruz ama karşımızdaki de boş durmuyor ki onlarda pekala çalışıyor. Kadınların yuva kurucu bir görevi var ne yapalım? Şuda bir gerçek ki yatağında erkeğini mutlu eden kadın da mutludur ve eşini bir güzel parmağında oynatır. Oldu da bitti maşalllah!

 9. ha arkadaşlar erkekler kadınlari kadinlarla aldatiyo öyle deyimi ozaman ne oluyo kadınlarda aldatiyo bak zızınle ne paglaşcan ben 23 yaşimda dul kaldım 38 yaşinda bir evlılik yaptim severek isteyerek ana cok mutsuzum dulken evlı insanlarin eşlerini aldatmasina cok sinir oluyordum onları iyrenc göruyordum şimdi gurmuyorum cunku neden belı mutsuz ha ben bule birşey yaparmıyım kesınlıkle hayir mutsuzam ayrilırım aysun anicım biz kadınlar altatma kunusunu sadece erkeklere futura etmeyelımcunku erkekler bızı kadınlarla altatiyo iyi geceler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek