Koyu ciltler için bakım önerileri

Diğer ten renklerine önerilen bakımlarla ortak bazı özellikler taşımakla beraber, koyu tenlilerin özellikle uygulamaları gereken rutin bakımlar vardır. Koyu bir tene sahipseniz işte düzenli olarak yapmanız gereken bakımlar…

Koyu tenlerde cilt genellikle yağlıdır, akne ve siyah noktalara eğilimlidir. Bu sorunu düzeltmek gerekir, çünkü sivilce ve kistler cildinizde izler bırakır. Her şeyden önce, sivilcelerinizi sıkmayın. Yağlı kozmetikler ve saç şekillendiricilerden uzak durun. Mineral yağlar ve vazelin gibi ağır yumuşatıcılar içeren her şey düşmanınızdır.

Cilt masajı yapın

Sabah ve akşam, cildinizi özenle temizleyin. Makyajınızı tamamen temizledikten sonra, yumuşak tüylü bir fırça yardımıyla, yağsız ve yumuşak bir temizleme jeli veya sütü kullanarak cildinize hafifçe masaj yapın. Daha sonra tonik uygulayın.

Ayda 1 veya 2 kez temizleyici bir maske yapın. Gece kremi sürmeyi ihmal etmeyin, Cildiniz yağlı da olsa nemlendirilmeye ihtiyacı vardır! Rutubet, rüzgar, klimalı ortam, çevre kirliliği ve stres gibi etkenlere karşı zayıf olan cilt, tüm bu olumsuzluklara nemini kaybederek tepki verir.

Yağsız nemlendiriciler tercih edin

Cildinizin ışıltılı, sağlıklı ve dış etkenlere karşı güçlü olması için en doğru yol, yağlı olmayan bir nemlendirme sütü kullanmanızdır. Nemlendirici ürününüzü seçerken, bilinen bir marka olmasına dikkat edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek