Kozmetikler cildinize zarar vermesin

Güzelleşmek için, tüm kadınların banyosunda ve makyaj çantasında kozmetik ürünleri mutlaka vardır. Bu ürünleri kullanırken dikkatli olmak gerekiyor. Aksi halde birçok cilt hastalığı ile karşı karşıya kalabiliriz.

Uzmanlar, insan cildinin hassas olduğunu ve özellikle kozmetik ürünleri sıkça kullanan kadınların bu ürünlerin seçiminde çok dikkatli davranmaları gerektiğini söyledi.

Her kozmetik ürünün bir süre sonra bozulabileceğini ifade eden uzmanlar, bu ürünlerin ciddi hastalıklara neden olabileceği konusunda uyardı.

Kozmetikleri 6 ayda bir değiştirin

Birçok kozmetik üründe uzun süreli kullanım nedeniyle deride alerjiye yol açabilecek maddeler bulunduğunu belirten uzmanlar şu uyarılarda bulundu:

“Uzun süre aynı marka kozmetik ürünleri ile saç ve vücut şampuanını kullanmak deride kepeklenme, kaşıntı, kızarma ve yanma ile kendini belli eden alerjilere yol açar. Bunu önlemek için, hangi ürün olursa olusun 6 ayda bir marka değişikliği yapmak gerekir.

Ayrıca, deride görülen bu tür şikâyetler, mutlaka bir uzmana gösterilmelidir. Aksi takdirde kalıcı hasarlara neden olabilir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek