Kusursuz görünmek için 7 makyaj hilesi

Her daim güzel ve bakımlı görünen bazı kadınlar vardır. Yüzlerinde hiçbir kusur yokmuş gibi görünür fakat unutmayın ki kusursuz insan yoktur. O imrendiğiniz kadınlar, sadece bazı makyaj hilelerini bilir ve uygularlar. İşte size mükemmel görünmek için 7 önemli adım…

– Krem şeklindeki fondötenden yüzünüze bir parça sürüp parmak uçlarınızla yüzünüze yedirin. Fondötenin üstüne kesinlikle pudra sürmeyin.

– Göz makyajına başlamadan önce göz kapağınızın çevresine yüzünüze sürdüğünüz fondötenden bir ton açık başka fondöten sürün. Göz altına hafifçe pudra sürün.

– Elmacık kemiklerinize gül rengi tonlarında allık sürün. Allığınızın son derece ince olmasına özen gösterin.

– Kaş altından kirpiğe kadar uzanan kemiğe, sıvı göz farını parmaklarınızla yayın. Göz kapaklarınıza bej tonlarında far sürün.

– Kirpiklerinizi kıvırın ve üst kirpiklerinize rimel sürün. Kirpikleri belirginleştirmek için ince fırçayla siyah göz farını, üst göz kapağınızın uç kısmına sürün.

– Dudaklarınızın etrafına doğal renkte bir dudak kalemi sürün. Dudaklarınızın renginden yalnızca bir ton koyu olması gerekiyor. Dudak içini de parlatıcı ya da açık renkte bir rujla boyayın.

– Bir kaş kalemiyle hafifçe kaşlarınıza renk vermelisiniz. Sonra bir fırçayla kaşlarınızı tarayın.

“Kusursuz görünmek için 7 makyaj hilesi” için bir cevap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek