Laptop erkeklerde kısırlık nedeni

Laptop erkeklerde kısırlık nedeni

Uzmanlar, özellikle erkeklerin dizüstü bilgisayarlarını masada veya benzer platformlarda kullanması gerektiğini, dizlere konularak kullanılan laptopların kısırlığa yol açtığını belirtiyor.

Laptopları kucakta değil, masa ya da benzer bir set üzerinde kullanmak gerektiğini söyleyen uzmanlar, erkekleri uyarıyor.

Reed çiftinin çocuk sahibi olabilmek için gösterdiği çabanın bir türlü netice vermemesi üzerine doktorların yaptıkları araştırma, ilginç bir gerçeği ortaya koydu.

Daily Mirror gazetesinin haberine göre Scott Reed’in uzun saatler boyu diz üstü bilgisayarıyla çalışıyor olmasının, sprem kaybına yol açtığı saptandı. Cihazın ürettiği aşırı ısı nedeniyle diz üstünün Reed’in kucağında bulunduğu uzun saatlerin bu etkiye yol açtığı ortaya çıktı.

Doktorların tavsiyesi üzerine bilgisayarını masasının üzerinde kullanmaya başlayan Scott Reed’in eşi Laura Reed tam üç ay sonra hamile kaldı.

Böylelikle doktorların teorisi de kanıtlanmış oldu. Reed çifti bebeklerinin dünyaya gelmesinden sonra da , televizyon karşısında uzun saatler boyu sosyal medyada dolaşıp internet sörfü yapmanın böylesi bir hasara yol açabilmesine şaşkın haldeler.

Biyomedikal uzmanı Sue Kenworty’nin yorumları da olayı doğrular nitelikte. Kenworty, erkeklerin diz üstü bilgisayarlarını masa ya da benzer bir set üzerinde kullanmaları gerektiğini, kucaklarında kullanmalarının sakıncalı olduğunu belirtiyor.

Deutsche Welle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek