Lav külleri kemik hastalıklarını iyileştirmede kullanılıyor

Şifa bulmanın ve rahatlamanın şimdi yeni bir yolu var: Lav külleri, taşlar, tebeşir tozu ve egzotik yağlar. Kireçlenme, romatizma, cilt ve kemik hastalıklarının tedavisinde kullanılıyor. Soğutulmuş lavlar, mermerler, tebeşir tozu ve egzotik yağlar… Tıp bilimi ne kadar ilerlerse ilerlesin, Batılı insanlar şifayı artık yeniden doğada aramaya başladı.

Fransa’nın Bordeaux şehri yakınlarında dünyaca ünlü kür oteli ‘Chateau Smith Haut Lafitte’ bedensel ve ruhsal sıkıntılarından taş, lav, şarap ve birkaç damla lavanta karışımının yardımıyla kurtuluyor.

Başta yanardağ parçaları ile tebeşir tozu olmak üzere, doğadan kopup gelen şifa kaynakları iskelet sistemindeki rahatsızlıklara, kas hastalıklarına, romatizma, kireçlenme, sinir ucu iltihapları ve cilt hastalıklarına bire bir geliyor. Bu özel taşlar ve tebeşir ısıyı süre muhafaza etme özelliğine sahip oldukları için, bu hastalıkları ilaç kullanılmadan doğal yolla tedavi edebiliyor.

Hasta olmak gerekmiyor
Doğanın öz kaynaklarıyla kendilerine başvuranlara şifa ve huzur dağıtan uzmanlar, “Tedavinin ve iç huzurunu yakalamanın yüz yıllardan beri unutulmuş olan bu formunu yeniden yakalamanın tadını çıkarıyoruz. Bize gelenler buradan hem sağlıklı hem de mutlu ayrılıyor” diyorlar.

Kendilerini ‘huzur uzmanları’ diye tanımlayan fizyoterapistler, doğadan aldıklarını şifalı elleri ve özel metotlarıyla doğanın bir parçası olan insana aktarıyorlar. Yani bir anlamda doğadan aldıklarını doğaya geri veriyorlar!

Uzman terapistler, hastalığın türüne ve hastanın taleplerine göre çeşitli doğal ürünlerden elde ettikleri karışımlarla sihirli masajlar yapıp, şifa dağıtıyorlar. Hastanın beklentisine göre de lavlar ya da taşlarla vücuda enerji ve ısı iletip, iyileşme sağlayabiliyorlar.

Üzüm tortusu, lav ve taşlarla tedavi, 90’lı yıllarda Avrupa’da keşfedildikten sonra, hızla yayılarak, kimyasal ilaçlarla tedaviden kaçan kişilerin tercihi oldu. Öyle ki lavlarla masaj, tebeşir tozundan bir vücut maskesi, yağlı folyolara sarıp sarmalanmak ağrıları, yakınmaları olan ve yoğun stres altında bulunan insanları bütün şikâyetlerinden arındırıp, yaşam sevinciyle dolduruyor.

Küvet dolusu mutluluk
Aromatik yağlarla yoğunlaştırılmış küvette yapılan banyodan sonra gelen masaj, hemen hemen her derde deva oluyor. Özellikle Fransa’da son zamanlarda çok rağbet gören şifa yöntemlerinden biri de şarap banyosu. Aromatik yağların yanı sıra şarapla doldurulan küvette geçirilen yarım saat ve ardından yine şarap aromasıyla yapılan masajlar, özellikle kas problemleri olanları tedavi ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek