Lazer yöntemiyle varis tedavisi

Birçok kadının güzelliğine leke düşüren ve korkulu kabus halini alan varislerden kurtulmak için tıpta birçok farklı yöntem mevcut. Bu yöntemlerden en etkili ve yenisi olan lazer yöntemiyle varis tedavisi hakkında merak edilen soruları bu yazımızda bulabilirsiniz.

Toplardamarlarda oluşan tıkanıklıklar ve aşırı basınç bu kapakçıkların düzgün kapanmasını engelleyerek geriye doğru kaçaklara sebep olurlar. Böylece bacaklardaki yüzeysel toplardamarlar genişler, uzar ve büklümlü bir görüntü ile varisler oluşur.

Elos sistemi ile varis tedavisi nasıl etkili olur?

Radyofrekans ve diodlaser enerjisinin ortak kullanımı ile hedef doku olan toplardamarlarda ısı yoğunlaşır ve damar solar.

Elos ile varis tedavisi benim için uygun bir tedavi midir?

Elos ile varis tedavisi birçok cilt tipi için uygun bir tedavi yöntemidir. Tedavi öncesi yapılan muayene bu tedavinin size uygun olup olmadığını belirler.

Sonuçları ne zaman görebilirim?

Genellikle tedavi sonuçları birinci tedaviden itibaren görülmeye başlar. Ama tam olarak 2-3 seans uygulama gerekebilir. Tedavi seansı sayısı varislerin derinliği ve kalınlığına bağlıdır. Tedavi öncesi yapılan doktor muayenesi maksimum sonuç için gerekli tedavi planını ortay çıkarır.

Tedavi ağrılı mıdır?

Bazı hastalarda hafif bir rahatsızlık hissedilirken bazı hastalarda daha fazla rahatsızlık oluşabilir. Bazı hassas kişilerde tedavi öncesinde lokal anestetik kremler kullanılması gerekebilir. Ayrıca elos sisteminin derinizi güvence altına almak için monitorize eden ve belli bir ısıda tutmayı sağlayan soğutma sistemi mevcuttur.

Eğer ağrıya karşı hassasiyetiniz var ise bunu doktorunuz tedavi öncesi bildirin.

Elos tedavisi kolaydır. Herhangi bir cerrahi işleme gerek yoktur zaman kaybına neden olmaz. Tedavi süresi en fazla 30 dakikadır.

Tedavi maliyeti nedir?

Tedavi maliyeti kişiden kişiye değişir. Bu detaylar konusunda muayene sonrası daha net bir karar verilebilir. Lütfen dermatoloji uzmanına başvurunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek