Maden suyunu sofranızdan eksik etmeyin

Maden suyunun Avrupa’da sofra suyu olarak kullanıldığını belirten uzmanlar, bu durumun gerekçesinin yemeklerle alınamayan bazı minerallerin maden suyuyla tamamlanabilir olmasından kaynaklandığını belirtiyor.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıbbi ve Hidroklimatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. M. Zeki Karagülle, maden suyunun bebeklikten yaşlılığa kadar her yaşta rahatlıkla kullanılabildiğini söylüyor.

Her yaşta içilebilir

– Maden suyu bebeklikten, yaşlılığa kadar her yaşta rahatlıkla kullanılabilir. Bebeklerde anne sütü vazgeçilmez besin ve sıvı kaynağıdır. Bunun yanında ek beslenmeye geçildiğinde hazırlanacak mamalar maden suyu ile yapılırsa, ideal bir karışım olacaktır.

– Spor yapan insanlarda görülen kilo kaybı, tamamen su kaybıyla orantılıdır. Bu nedenle spordan önce ve sonra içilecek olan maden suyu, vücudun su kaybını önleyecektir. Bununla birlikte, sıcak günlerde kaybedilen su, maden suyuyla ideal bir şekilde önlenecektir.

– Çalışanlar, kahve ve çay yerine maden suyunu tercih etmeli. Sabah işe giden bir kişi, içinden kabarcıklar çıkan bir bardak soğuk maden suyu ile güne daha dinç ve enerjik başlayabilir.

– İçilen maden suyu cildin pörsük, yorgun ve solgun görünmesini önler. Maden suyu sadece içildiğinde değil, aynı zamanda dışarıdan sürüldüğünde de cildi canlandırır ve gençleştirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek