Makyaj yapmanın inceliklerini öğrenin

Daha güzel görünmek için makyajın dozunu kaçırmayın. Fondöten mutlaka temizlenmiş ve nemlendirilmiş cilde uygulanmalı. Hanımların daha güzel görünmek için yaptıkları işlem olan makyajın birtakım incelikleri bulunuyor. Buna göre, fondötenin, mutlaka temizlenmiş, nemlendirilmiş cilde nemli pamuk veya ufak nemli bir süngerle tatbik edilmesi ve allığın da çok hafif kullanılması gerekiyor.

Güzellik uzmanları, fondötenin sürüldüğü süngerin her kullanıştan sonra sabun ile yıkanması ve kurutulması gerektiğini belirterek, gündüz makyajının gün ışığında, gece makyajının ise iyi aydınlatılmış bir yerde yapılması gerektiğini bildiriyor.

Saç dipleri ile yüzün birleştiği yerde renk farklılığı olmaması gerektiğini ifade eden uzmanlar, fondötenin bu bölgelerde küçük dokunuşlarla iyice yayılması gerektiğini vurgulayarak, seçilen fondötenin yüz ile aynı renk olmasının önemine dikkat çekiyor.

Güzellik uzmanları, pudra fondöten üzerine sürülecekse, şeffaf olanlarının tercih edilmesi gerektiğini kaydederek, tek başına kullanılacaksa ten rengine uygun olması gerektiğini belirtiyor. Göz makyajı yaparken, kullanım ve dayanıklılık açısından toz farları daha çok tavsiye eden uzmanlar, sık sık temizlenen süngerli çubuk veya yumuşak fırçalarla sürülmesi gerektiğini bildiriyor.

Far sürmek bir sanattır
Uzmanlara göre, açık renk farınızı göz kapağına sürdükten sonra, gölge yapacağınız renkte far ile göz kapağının bitiminden kaşa paralel çukurluğa hafifçe sürün. Gözlerinizin renginde far sürmek her zaman çok iyi netice vermez. Örneğin, mavi gözlere, mavi far yerine açık – koyu gri, pembe kombinasyonları çok uygun olur. Siz kendi renginizi deneyerek bulmalısınız.

Uzmanlar, gözlerini daha büyük göstermek isteyenlere ise, kirpik diplerine siyah veya kahverengi göz kalemi ile ince bir hat çekmeleri ve göz ucundan da biraz taşırmaları önerisinde bulunuyor.

Uzmanlar, “Alt kirpiklerin diplerine de ince bir hat çekmeli, ancak bir pamuklu çubukla hattın keskinliğini dağıtmalısınız. Gözleriniz birbirine yakın ise gözün şakak tarafındaki ucunu daha koyu renk bir far ile belirginleştirmelisiniz. Gözleriniz birbirinden çok ayrık ise göz pınarının üstünü kaşa kadar koyuca ton bir far ile gölgelemelisiniz” diyorlar.

Güzellik uzmanları, gözlerini daha büyük ve anlamlı göstermek isteyen bayanlara da, siyah veya koyu kahverengi rimel (maskara) sürmesini tavsiye ediyor. Uzmanlar, rimel sürerken başı hafifçe kaldırıp aynaya bu şekilde bakarken boyamanın, göz çevresine bulaştırmamak açısından iyi bir teknik olduğunu vurguluyor.

Kaşları, yüze en uygun şekilde şekillendirmek için uzun bir çubuk veya kalem vs. alıp ayna karşısına geçilmesini gerektiğini söyleyen uzmanlar, şunları öneriyor:
“Çubuğu burun deliğinin yanından ve göz pınarından geçecek şekilde dik tutun. Kaşınız çubuğun gösterdiği noktadan başlamalıdır. Çubuğu burun deliğinin yanından kaldırmadan (gözleriniz karşıya bakarken), gözbebeğinin üzerinden çapraz olarak uzatın. Çubuğun gösterdiği nokta kaşınızın ideal kavis noktasıdır. Çubuğu burun deliğinin yanından kaldırmadan gözün kuyruğundan geçecek şekilde uzatın. Çubuğun gösterdiği nokta kaşın ideal bitiş noktasıdır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek