Makyaj yapmanın püf noktaları

Makyaj yapmak bilgi, beceri, zevk ve biraz da kabiliyet gerektiren bir işlem. Eğer bu saydıklarımızın hepsi sizde mevcutsa yaptığınız makyajlarla herkesi kendinize hayran bırakabilirsiniz. Bu özelliklerin birkaçı eksikse de telaşlanmayın; güzellik uzmanlarının önerilerine kulak verin, güzelliğinizi ortaya çıkartın.

Makyaj ve Güzellik Uzmanı Semra Kara’nın önerilerine uyarak makyaj yapmanın püf noktalarını öğrenebilirsiniz.

Makyajın yüzünüzde yeni gibi durması için, cildinizi temizlemeden işe başlamayın. Bunun için cildinizi iyice temizledikten sonra tonik kullanabilirsiniz. Daha sonra nemlendirici sürün ve cilt tarafından emilmesini bekleyin. Ardından fondötenle makyajınıza başlayabilirsiniz.

Yüzünüzde lekeler varsa kapatıcı kullanmanız gerekecektir. Makyaj yaparken en önemli nokta gözlerdir. Bakışlarınızla çevrenizdeki insanları etkileyebiliyorsanız, makyajınız iyi yapılmış demektir. Bu konu da eye-liner size çok yardımcı olacaktır.

Dudak boyanızın kalıcı olabilmesi için dudak kaleminizi dudağınızın her yerine, ruju ise onun üzerine sürün. Makyajınızın gün boyu kalıcı olabilmesi için göz kalemi kullanmayın. Far ve rimel yeterli olacaktır. Unutmayın makyajın amacı, “güzel yerleri vurgulamaktır.”

Cilt güzelliği için pratik maskeler

Kuru ciltlerde nem oranını nasıl korumalısınız?

– Suyu ve lipit oranı düşmüş ciltler, kuru ciltlerdir. Bu tür ciltler nem oranını da kaybetmiş olduğu için, yaşlanma etkileri diğer ciltlere oranla daha fazladır.

– Sıcak, soğuk ve güneş yaşlanma etkisini de daha fazla arttırır. Dolayısıyla kuru ciltlerin diğer ciltlere göre daha fazla önlem alması gerekir.

– Nem ve yağ oranı yüksek nemlendiriciler alın. (Güneşe nemlendirici sürmeden çıkmayın.) Buna benzer nemlendiriciler cilt yüzeyini kapatıp, ciltte olan nemi korur ve cildi taze tutar.

– Kuru ciltler için kayısı ve zeytinyağı öneririm.

Güzelliğiniz için birkaç püf noktası

– Gözünüze kalem kullanacaksanız, mutlaka ince çizin.

– Rimeli her zaman iki kat sürün. İlk katın kurumasını bekledikten sonra ikinciyi uygulayın.

– Farınızın kalıcılığı için göz kapaklarınıza fondöten sürün.

– Göz kalemini asla gözünüzün içine sürmeyin. Bu, gözlerinizi olduğundan küçük gösterir.

– Gözlerinizi iri göstermek istiyorsanız, kalemi, kirpiklerinizin içine sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek