Makyajınız kışa özel olsun

Kışın gelmesiyle birlikte hava kirliliği artar. Bu da cildinizi soluk ve sağlıksız gösterir Ancak aşağıdaki önerilere uyarak kışın da yazın olduğu gibi ışıl ışıl görünebilirsiniz.

Soğuk buz gibi günler kapıya dayandı. Yaz aylarının o enerjik ve canlı havası yerini karamsar günlere bırakıyor. Bu durum ruhunuzu olduğu kadar cildinizi de yakından etkiliyor. Çünkü kışın gelmesiyle birlikte hava kirliliği artıyor ve güneşin yararlı ışınları bir süreliğine bizleri terk ediyor. Ancak kışa özel makyaj teknikleriyle kış günlerinin güzelliğinizi gölgelemesini engellemek, sizin elinizde…

Teninize uygun fondöten

Teniniz solgunsa, kapatıcı kullanmanız, fondöten kullanmanızı da kolaylaştıracaktır. Cildinizin eski canlı görünümünü almasını istiyorsanız onu homojenleştirmeye çalışmalısınız. Bunu yaparken hangi rengin nasıl bir etki yarattığını bilmenizde fayda var:

Yeşil: Kızarıklıkları gizlemek için.
Mor: Işıltı yakalamak için.
Beyaz: Teni açmak ve porselen havası vermek için.
Bronz: Hafif sedefli iyi bir hava vermek için.

Allığınız çok pembe olmasın

Avucunuza tercihinize göre biraz kapatıcı veya fondöten alarak önce parmak uçlarınızla teninize uyguladıktan sonra bir pamuk veya ponpon yardımıyla iyice yayın.

Hassas bölgelerde yani burnun kenarları, alın, çene bölgelerinizde fondöteni daha yoğun olarak kullanın.

Canlı bir etki kazanmak için fazla pembe olmayan bir allık kullanın.

Kalın bir fırçayla hafif hafif dokunarak güneş pudrasıyla sürün. Böylece makyajınızı hafifletmiş ve yerleştirmiş olursunuz.

Kiraz gibi dudaklar

Rujun hafifliğiyle parlatıcının parlaklığından faydalanarak dudaklarınıza hafif bir ışıltı getirin. Yüzünüzün yorgunluğunu vurgulamasını önlemek için dudak kalemi kullanmaktan kaçının. Doğal renklerin size kazandıracağı canlılığa güvenin.

– Koruyucu olması için bir kat besleyici sürdükten sonra doğal ve açık renkte rujunuzu sürün.
– Pembe veya sedefli bir parlatıcı sürerek dudak makyajınızı tamamlayın.

Ah o gözler

Yorgun görünüyorsanız gözlerinizi makyaja boğmayın. Asıl amaç, göz çizgilerini saklamak ve bakışlara canlılık kazandırmaktır.

– Işıltılı bir bakış elde etmek için, bakışınızın bir kaş kümesi tarafından gölgelenmemesi gerekir. Bu nedenle mutlaka kaşlarınızdaki fazlalıkları düzenli olarak alın.

– Bir fırçayla kaşlarınızı tarayıp şekillendirin.

– Göz kapaklarınıza açık renk bir gölge sürün. Bunlar beyaz, krem veya sarı renkte olabilir. Gölgeyi önce parmak uçlarınızla sürdükten sonra ince bir fırçayla tanımlanmış hale getirin. Sedefli bir gölge de kullanılabilir.

– Az miktarda siyah maskara sürün.

– Hala belirgin kusurlar varsa, son olarak kapatıcı yardımıyla bunları gizleyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek