Maya ile güzellik maskeleri

Mayanın yararları antik çağlardan beri biliniyor. Eski Mısır’da kadınlar güzelleşmek için mayayı ciltlerine sürerlermiş. Ayrıca dezenfekte etmek ve çabuk iyileşmesini sağlamak için yaraların üzerine maya koyarlarmış. İşte mayanın güzellik için faydaları…

Vücut ve yüz: Maya ile hazırlanan maskeler, sorunlu ciltleri iyileştiriyor. 2 çorba kaşığı yaş mayayı bir kâseye alıp 1 çorba kaşığı ılık su ilave edin ve krem kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Göz ve dudak çevresi dışında tüm cildinize yedirin. 10 dakika bekleyin. Cildinizi, önce ılık suyla, sonra soğuk suyla durulayın.

Bu maskeyi 20’li yaşlardaysanız ayda 1 kez, 30’lu yaşlarda iseniz 15 günde bir, 40’lı yaşlarda iseniz haftada bir, 50’li yaşlarda ise haftada 2 ya da 3 kez uygulayabilirsiniz.

Elleri yumuşacık yapıyor

Saçlar: Maya, saçların dökülmesini önlüyor. Saçlarınız için aşağıdaki karışımı uygulayabilirsiniz.
– 4 çorba kaşığı toz mayayı 1 bardak ılık suda eritin.
– Erittiğiniz mayayı, saç diplerine yedirin.
– Birkaç dakika bekledikten sonra, bol suyla durulayın.
http://www.saglikveguzellik.net
Eller: Maya ellerin de dostu. Yatmadan önce 1 kahve fincanı ılık süte 1 tatlı kaşığı yaş maya ilave edip, eriyinceye kadar karıştırın. Hazırladığınız bu doğal el kremini, ellerinize masaj yaparak yedirin. 10 dakika bekleyip, ılık suyla yıkayın. Ellerinizin yumuşacık olduğunu fark edeceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek