Mezoterapi ile bölgesel incelme

Fazla kilolarından veya belirli bölgelerdeki aşırı yağlanma ve kilolu olmaktan şikayet edenlerin için en önemli alternatiflerinden biri de şüphesiz ki mezoterapi. Bölgesel incelme olarak da adlandırılan mezoterapi ile bölgesel yağlardan kolayca kurtulmak mümkün…

Memorial Hastanesi Medikal Estetik Bölüm Sorumlusu Dr. Seran Göçer, mezoterapi yöntemi ile bölgesel incelmenin bilinmeyenlerini anlattı…

Mezoterapi nedir?

Selülitli bölgelere çok ince iğnelerle ilaç verilir. Bu ilaçlar yağ bloklarını kırarak kan dolaşımını hızlandırır. Cilt altında yağ hücrelerini sıkıştıran, dolaşımı bozan sıvı atıklarını vücuttan atar.

Toplardamarlarının duvarlarındaki gevşeme ve geçirgenlik artışını da düzeltir. Bunun sonucunda yeni selülit oluşumu engellenir.

Mezoterapi nasıl uygulanır?

Tabanca benzeri bir cihazın içindeki ince uçlu iğnelerle orta deriye ilaç enjekte edilir. Tedaviden sonra kişinin günlük hayatını etkileyecek herhangi bir durum yaşanmaz ancak bazen iğne yerlerinde küçük morluklar görülebilir.

Mezoterapi hangi bölgelere uygulanabilir?

Bacaklar, kollar ve karın bölgesinde kullanılabilir. Ayrıca zayıflamaya rağmen bazı bölgelere yerleşen, verilmesi zor kilolardan kısa ve pratik yoldan kurtulmayı sağlar.

Mezoterapi kaç seans sürüyor?

Genellikle 8-12 seansta tamamlanır. Her seans 30 dakikadan oluşur.

Mezoterapi ne kadar inceltiyor?

Bir aylık sürede 1 ya da ya 2 beden incelme hedeflenir.

Mezoterapide nelere dikkat edilmeli?

Aynı gün kozmetik ürünler kullanmamalı. İşlemin ardından 12 saat geçinceye dek banyo ve duş yapılmamalı. Güneşten 48 saat korunmaya ve havuza girmemeye özen gösterilmeli.

Mezoterapi kimlere uygulanamaz?

Mezoterapi hamileler, emzirenler, diyabet ve kanser hastaları, iyota karşı alerjisi olanlar, kan sulandıran etkiye sahip ilaç tedavisi görenler ve cilt döküntüleri olanlar için sakıncalı.

“Mezoterapi ile bölgesel incelme” için 2 cevap

  1. Soğutma yöntemi ile yağları estetik ameliyatsız eriten yeni bir cihaz ile bölgesel zayıflamak mümkünmüş.

  2. Benim sorunum şu yemek yiyorum sürekli olarak ve kilolarım tek biyerde toplanıyor oda bel bölgemde bölgesel zayıflamayla ilgili bişeyler öğrenmek istiyorum..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek