Mikro cerrahi erkekte kısırlığa çare oluyor

Erkeklerde kısırlığa yol açabilen varikosel, artık tüp bebek yönteminden çok daha kolay, kalıcı ve ucuz bir yöntem olan mikro cerrahi sayesinde başarı ile tedavi edilebiliyor.

Hızla gelişen mikro cerrahi sayesinde erkeklerde kısırlık sorununa çözüm bulunabiliyor. Bu yöntemle yüzde 90 oranında başarı sağlanabiliyor. Erkeklerin testis damarlarında sık görülen ve kısırlığa neden olan varisler, özel bir mikro cerrahi ameliyat ile düzeltilebiliyor.

Günümüzde mikro cerrahi ameliyatlar ile tedavisi mümkün olan erkek kısırlığı ve bu alandaki gelişmeler, 29 Kasım’da İstanbul Tıp Fakültesi (Çapa) Üroloji Kliniği’nde yapılacak bir toplantıda tartışılacak.

Erkek kısırlığının en sık rastlanan nedeni varikoselin tüm yönleri ile ele alınacağı ve mikrocerrahi tekniklerine yönelik video gösterimlerinin yapılacağı toplantıya katılım ücretsiz.

Yüzde 90 başarı

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalı, Androloji Bölümü Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Teoman Cem Kadıoğlu, erkek kısırlığında tek çarenin tüp bebek olmadığını, yeni gelişen mikro cerrahi ve endoskopi gibi teknikler ile sorunun çok daha kolay, kalıcı ve ucuz olarak çözümlenebildiğini belirtti.

“Mikro cerrahi erkekte kısırlığa çare oluyor” için 2 cevap

  1. 6 yıl oldu çocugum yok ve yedıncı seneme gırıyorum tedavı olmak için istanbul momıral buyuk hastanesıne başvuru yaptım ve amelıyat sonrasında hıç bır gelişme gormedım ve suan çok mutsuz bır hayattayım ve ne yapacagımı bılmıyorum onun için sizden yardım beklıyorum

  2. 2 yıldır evliyim ve cocugumuz olmayınca doktora başvurduk ve benin varikoselim oldunu öğrendik sper tahlillerimde düşük cıkytı ve ben varikosel amaliyatı geçirdim 6 ay önce ve hala cocugumuz olmadı siper sayımda bi değişikik olmadı belki daha da düştüve sol testisimde sürekli hafif bir sancı oluyor ve dizlerime de vuruyor bu sancı cocuk sahibi olmak istiyoruz ne yapmalıyız yardımınızı beklioruz .ve tekrardan varikoselim devam etmekteyse 2 kez amaliyat olmalımıyım yardımıznızı bekliyorum teşekrler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek