Mucizevi güzellik sırları

Güzellik ve bakım önerilerine her geçen gün yenileri ekleniyor. Ancak ABD’de yaygın olan bir tarz artık Türkiye’de. Tepeden tırnağa daha da güzelleşmek istiyorsanız, tavsiyelerimizi uygulayın. Bu sırlarla birlikte güzellik anlayışınız evrim geçirecek. İşte mucizevi güzellik için önemli ipuçları:

Parlak farlar kullanın
Kadınların çoğunun kullandığı mat görünümlü kahve tonlarındaki göz farları, gözlerinizi sandığınız gibi doğal göstermez. Tam aksine, göz ünüzü iyice çember içine alıp daha ufak göz ükmesine yol açar. Son günlerin trendi altın ve gümüş renklerini kullanmakta hala tereddüt mü ediyorsunuz? Onları gündüz kullanmanın abes olduğunu mu düşünüyorsunuz? Çok yanılıyorsunuz! Makyaj uzmanlarına göre; bu renkler gece kullanıldığı gibi gündüz de pekala kullanılabilir, üstelik yüzünüze ışıltı kazandırıp daha güzel görünmesini de sağlar.

Dudaklara açık renkler
Tıpkı göz kapaklarında olduğu gibi dudaklar için de koyu ruj kullanmak, onları ince ve doğal olmayan bir görüntü içine sokar. Dudaklarınıza dolgun seksi bir görünüm kazandırmak istiyorsanız, pembemsi, parlak rujlar kullanmanız gerekiyor. Dudaklarınıza en yakın pembe tonunu bulmak için, denediğiniz ruju elinizin üst kısmına sürün. Böylece, rujun teninize uygun olup olmadığını görebilirsiniz.

Yüzünüzü fazla yıkamayın
New York Üniversitesi dermatologlarından Jeannette Graf’ın açıklamalarına göre; yüzü fazla yıkamakla, tenin doğal lipitlerine (yağlara) zarar verip, cildimizin kurumasına neden oluyoruz. Eğer teniniz kuruysa fazla nem kaybetmek cildinizin tahriş olmasına sebep olacaktır. Eğer teniniz yağlıysa, yağ kaybına yağ bezeleri cevap verecek ve daha çok yağ üretecektir.

PH konusuna dikkat!
Ürünlerin etiketlerinde okuduğumuz Ph miktarları o ürünün ne kadar asit veya ne kadar alkalin içerdiğini gösterir. Bu rakamlar 1′le başlar (1=çok asit) ve 14′le biter (14=çok alkalin). Gündüz kullanımında düşük Ph’lı (3.5) alfahidroksit asit ve C vitamini içeren kremleri tercih ediyorsanız, cildinizin “kolajenaz” denilen bir madde salgılamasına sebep olursunuz. “Kolajenaz” enzimi cildi sıkı tutan ve yaşlanmasını önleyen kolajen dokuya zarar veriyor. Bu yüzden ürün seçiminizde Ph değerlerine dikkat edin.

Kaşlarınızı almadan önce
İşte size güzellik uzmanlarından göz kamaştırıcı kaşların sırrı: İlk aşama, kaşlarınızı almanız gereken bölgeyi belirlemek. Dikkat etmeniz gereken, kaşlarınızın her ikisinin de eşit oranda incelmesini sağlamak. Bunun için bir çubuk yardımıyla kaşlarınızın başlangıç ve bitiş noktalarını işaretleyin. Elinize cımbızı almadan önce ufak bir makas kullanın. Bir fırça yardımıyla kaşlarınızı yukarı doğru tarayın. Burna yakın olan kılların daha uzun olduklarını göreceksiniz. Makasla bu uzun kılların uçlarından hafifçe alın. Kavisli bir kaş için burnunuza doğru bir eğim olacak şekilde kaşlarınızı alın. Daha sonra, kaşınızı tarayıp uzun olan kılları kısaltın. Son olarak da artık cımbızınızı alıp, fazlalıkları tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek