Mutlu bir evlilik için ipuçları

Evliliği hayatınızı baştan sona değiştirecek bir olay gibi görmeyin. Uzmanlar, evliliğin hayatınızda yaratabileceği ufak değişikliklere adapte olmanızı ve evliliğinizi daha huzurlu yaşamanızı sağlayacak birkaç tavsiyede bulunuyor.

Ufak değişikliklere sebep olsa da evlilik, ortak bir hayat için sadece ilk adım.

Evlilik “Oh olsun!” diyebileceğiniz bir şey değil

Bekarken evli arkadaşlarımızın “Evliliğin ne demek olduğunu evlendikten sonra anlayacaksın” nasihatleri hepimizin canını sıkar. Bekarlığın ya da evlilik öncesi ilişkilerin evlilik kadar karmaşık olmadığı söylenir. Evliliği hayatın bir parçası olarak kabul etmeli ve nasihatlere kulak asmamalısınız.

Evli çiftler bile ilk başta evlendiklerini kabullenemiyor

Cicim aylarında çiftler genelde birbirini yadırgar. Birbirlerine “İnanabiliyor musun? Biz artık evliyiz” gibi sözler söylemelerine pek şaşmamak lazım.

Yumurta kırmayı bilmeyenler bile mutfağa girmek zorunda kalır

Evlendikten sonra yemek yapmak sizi “Eyvah! Tamamen anneme benzedim!” telaşına düşürmesin. Sadece eşinizin yemek yapmasından siz de rahatsız olursunuz şüphesiz. Evlilik ortak bir yaşam demekse, mutfakta işleri birlikte yapmak en doğrusudur.

Evli çiftler de tartışır

Bir gününüzü eşinizle dargın geçirdiğinizde, aslında yaşadığınız güzel günlerin çoğunlukta olduğunu siz de bilirsiniz. Fakat bu “Yoksa yanlış bir evlilik mi yaptım?” diye kaygılanmanızı engellemez. Evliliğin ömür boyu güllük gülistanlık geçeceğini düşünmek yanlıştır. Tartışmaların, anlaşmazlıkların üstünü örtmek yerine olgunlukla çözüm bulmaya çalışmak gerekir.

Kız arkadaşlarınıza ihtiyaç duyarsınız

Evlilik demek, eşinizin hayatınızın odak noktası olması gerektiği anlamına gelmez. Eşinizin “mahalleden arkadaşları” yla takılabileceği gibi sizin de kız arkadaşlarınızla vakit geçirmeniz çok doğaldır.

Evlilik yıldönümünüzü kutlamak için bir yıl beklemeyin

Evliliğinizin monoton bir hale dönüşmemesi için mum ışığında yiyebileceğiniz akşam yemeklerinin sayısını artırmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek