Mutlu bir ilişkinin püf noktaları

İki farklı yaşamdan gelen kişilerin birliktelikte mutlu olmaları, farklı yaşamlardan geldiklerini unutmamalarına bağlı… Bu çerçevede eşlerin anlayışlı olmaları çok önemlidir. Mutlu olmak sandığınız kadar zor değil, sadece dürüst ve olduğunuz gibi görünün.

Dürüst olun
Kafanızı karıştıran, sizi üzen konuları, ihtiyaçlarınızı, isteklerinizi ve duygularınızı, dürüstçe ve açık olarak ifade edin. Doğruları söyleyip söylememe çelişkisine düşmeyin. Doğruları, ilişkinizi zedelemeyecek biçimde söylemeye dikkat edin.

Sadık olun
Sağlıklı ve mutlu bir ilişkinin temeli, bağlılığa dayanır. Sadakat; sorumluluk almak, korkuları kontrol etmek ve duygusal olarak hazır olmak demektir. Eğer iki taraf da gereken sadakati gösterirse, sağlıklı bir evlilik kaçınılmazdır.

Sorumluluğunuzu geliştirin
Eşinizi olduğu gibi kabul edin. Bu ilişkinin sadece sizin değil, ikinizin duygusal ihtiyaçlarını karşılamak için olduğunu unutmayın. Evli insan sadece kendine değil, eşine karşı da sorumludur.

Üzerinize düşenleri yapın
Mutluluk verici bir evlilik çaba gerektirir. Duygusal sorunlarınıza çözüm arayın, her şeyi yönetmeye çalışmayın, geçmişinizdeki sorunlarla yüzleşin ve korkularınızı yenin. İlişkide kendi üzerinize düşenleri tespit edin ve eşiniz uyarmadan bunları yerine getirmeye çalışın.

Hayatı paylaşın
Hiç kimsenin sizin mutluluğunuzu sağlamasını beklemeyin. Eğer kendinize iyi bakar, ihtiyaçlarını karşılarsanız, evliliğinizin daha dengeli olmasını sağlarsınız. Eşinizin her şeyini siz yapmayın. Unutmayın ki, onun kendisine iyi bakmayı öğrenmesi gerekiyor. Tabii aynı durum sizin için de söz konusu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek