Ömür boyu dökülmeyecek saçlara kavuşun

Erkek tipi saç dökülmesi, ilaç tedavisiyle bazen yavaşlatılabiliyor. En kalıcı çözüm ise saç ekimi. Kişinin sosyal yaşantısını olumlu yönde etkileyip belki de hayatla barışmasını sağlayacak bu işlem artık cerrahi yöntemlere başvurulmadan gerçekleştirilebiliyor.

Dr. Beyhan Zeybek Ataç, amaçlarının dünyada bu alandaki gelişmeleri yakından takip ederek, teknolojinin sunduğu olanaklarla ekildiği belli olmayan ve ömür boyu dökülmeyecek olan saçlara kavuşmanızı sağlamak olduğunu söyleyerek şu bilgileri verdi: “Lokal anestezi altında yapılan bu işlem 4-5 saat kadar sürüyor.

Ense saçlarından alınan saç kökleri “foliküler ünite” dediğimiz en küçük gruplar haline getirilerek saçlanması istediğimiz bölgeye yerleştiriliyor. Bu bölümdeki saçlar erkeklik hormonuna duyarsız olduğundan dökülmeleri söz konusu değildir. Cerrahi yönteme baş vurulmadan yapılan bu yöntem hiçbir şekilde acı hissettirmiyor. İşlem sırasında uyuyabilir ya da televizyon seyredebilirsiniz.

Saç nakli operasyonu nasıl gerçekleşiyor?
1. aşama: Saç köklerinin alınması
2. aşama: Alınan saç köklerinin ve yerleşecek olan yerlerinin hazırlanması
3. aşama: Hazırlanan saç köklerinin ekilmesi işlemleridir

Alınan şeritteki 1’li , 2’li , 3’lü saç grupları, üç boyutlu dediğimiz stereoskopik mikroskopların altında, bir ekip tarafından greft adı verilen saç grupları haline getiriliyor. Şu anda dünyanın en ileri saç nakli kliniklerinde uygulanmakta olan teknik ise ‘foliküler ünite transplantasyonu FUT’dur. Bu teknikte saç kümecikleri üçboyutlu mikroskop altında mevcut kümelenmelerine dikkat edilerek ayrıştırılmaktadır. Ekilen bu greftler 3 ay sonra çıkmaya başlıyor. Bir seans esnasında 2 bin 500 ila 3 bin civarında greft ekilebiliyor.

Başarılı bir saç naklinin en önemli elementlerinden biri de doğal saç çizgisinin oluşturulmasıdır. Saç naklinin ilk yapıldığı yıllardan günümüze kadar bu konuda uzun bir yol katedilmiştir. Amaç bir seansta bile ekildiği anlaşılmayan saç naklini gerçekleştirmektir. Buradaki başarı, kişinin istekleri yanında, işlemi gerçekleştiren doktorun tecrübesiyle yakından ilişkilidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek