Onu evliliğe nasıl ikna edersiniz?

Erkekleri nikâh masasına oturtmak sanıldığı kadar da kolay değildir. Çünkü pek çok erkek, evliliği hayatlarının kısıtlanmasının başlıca nedeni gibi görür ve evlenme kararı almak için bin dereden su getirir. Bu yazımızda bu denli inatçı erkekleri nasıl nikah masasına oturtabileceğinizi anlatacağız…

Birçok erkek evliliğe soğuk bakar. Peki, onu nasıl yola getirirsiniz? İşte, “Evlen Benimle” isimli kitabın yazarlarından, erkeği evliliğe ikna edebilmenin altın kuralları.

Brad Gertsman, Christopher Pizzo ve Richard Seldes’ın yazdığı “Marry Me / Evlen Benimle” adlı kitap, kadınlara erkek arkadaşlarını evlenmeye nasıl ikna edebilecekleri konusunda önemli ipuçları veriyor. Kitapta verilen tavsiyeleri harfiyen uygularsanız istediğiniz erkeği nikâh masasına oturtmanız işten bile değil…

Zorlayıcı olmayın

Öncelikle şunu aklınızdan çıkarmayın: Sevgilinizi evliliğe zorladığınız anda sizden soğuyacaktır. Erkekler kadınları ilişkinin başında iki kategoriden birine koyarlar; çıkılacak kadın ve evlenilecek kadın.

Eğer onun gözünde ikinci kategoride değilseniz zaten şansınız yok. Erkekler yaşantılarının gizli yönlerini ancak evlenilecek kadın tipine açarlar. Diğer kadınlara da ne kadar âşık olsalar, onun yanında ne kadar mutlu olsalar da köşe bucak kaçarlar.

– Evliliğe ikna etmekte karşınıza çıkacak en büyük engel, sevgilinizin yaşadığı evlilik korkusudur. Erkekler evlilikten niçin korkarlar? ‘Evlen Benimle’ adlı kitapta erkeklerin evlilik korkusunun nedenleri şöyle sıralanıyor:

– Hayatının sonuna kadar artık başka bir kadınla yatamayacaktır.

– Bağımsızlığını kaybedecektir, hayatının sonuna kadar omuzlarında ağır bir sorumluluk taşıyacaktır.

– Pek çok erkek de, evliliğin iş hayatlarını olumsuz etkileyeceğini düşünür ve bu nedenle bir kadına bağlanmaktan kaçar.

Erkeğiniz işkolik ise ondan sakın işi ve siz arasında bir tercih yapmasını istemeyin. Çünkü işi her zaman birinci plandadır. Siz hep ikinci planda olacaksınız. Sizin mesleğiniz onun mesleğinden sonra gelmelidir. Erkek egosu, kendinden üstün olan kadını istemez…

– Eski ilişkilerinizden çok fazla söz etmeyin. Özellikle de eski sevgililerinizin listesi epey kabarıksa bu konulara hiç girmeyin. Bir erkek ne kadar modern düşünceli olursa olsun hiçbir zaman paylaşmayı sevmez.

– Farkında olmasa bile çoğu erkek bir senedir çıktığı kadınla evlenmeyi düşünmektedir zaten. O zamana kadar size bu teklifi yapmamışsa sizin bir şeyler yapma zamanınız geldi demektir. Aman sakın acele edip yanlış bir şey yapmayın. Bu konuda ona baskı yapmayın. Çünkü böyle bir durumda kaçmaya çalışacaktır. Evlilik isteğinizden bahsederken şu noktalara dikkat edin: Evlilik kelimesini ağzınıza hiç almayın, içkili iken konuyu açmayın, emir verir gibi konuşmayın.

– İlişkinizin çok güzel gittiğini, birbirinizin tamamlayıcısı olduğunuzu söyleyin. Bu sözlerinize rağmen sessiz kalıyorsa konuşmaya devam edin. Cevap vermiyorsa son kozunuzu kullanın ve ona ne düşündüğünü sorun. Eğer sorunuzu geçiştirirse konuyu kapatın ve onu birkaç gün kibarca terk edin. O da sizinle hemfikir olduğunu bildirse dahi kesin bir tarih elde etmek için uğraşmayın.

– Diyelim nişanlanmaya karar verdiniz. Sakın parmağınıza o altın halkayı takar takmaz hayatının her saniyesini kontrol etmeye çalışmayın. Mutlu evliliğin sırrı şu sloganda: “Sabırlı ol, aynı kal…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek