Parfümünüz kişiliğinizin aynasıdır

Kişiliğimize ve ne istediğimize dair mesajlar veren parfüm, yüzyıllardır tenlerin ayrılmaz bir parçası. İşte parfümle ilgili merak edilenler…

Duygusal veya serinkanlı, çocuksu veya kışkırtıcı, gizemli ya da çılgın! Kim olursanız olun; titizlikle seçilmiş bir parfüm, sizi tanımlarken yanılmaz.

Parfümü teninize sıktığınız anda, etrafınıza bir koku haresi yayılır. Hafızalara kişiliğinizle olduğu kadar kokunuzla da yerleşmeye başlarsınız…

Parfüm alırken nelere dikkat etmeliyiz?

– Koku duyunuz günün ilerleyen saatlerinde keskinleşeceğinden, parfüm almak için akşamüstlerini tercih edin.

– Parfümün kokusunu şişeden koklayarak, karar vermeyin. Bileğinize sürün ve kokunun olgunlaşması için 5 dakika geçmesini bekleyin. Parfümü satın almadan önce ise en az 10 dakika bekleyin.

– Aynı anda, en fazla 3 koku deneyin. Daha fazla denerseniz, burnunuz farkı algılama kapasitesini kaybedecektir.

Kişiliğimize göre parfüm seçebilir miyiz?

Parfümünüz kişiliğinize ve ne istediğinize ilişkin mesajlar verdiğinden, farklı ana maddelerden yapılan parfümleri seçerken, kişilik özelliklerinizi ve kokuyu algılayanda nasıl bir etki bırakmak istediğinizi göz ardı etmemelisiniz.

– Çiçek: Ferah, zarif, tatlı, feminen
– Ağaç: Sportif, dinamik, çekici
– Amber: Egzotik, sıcak, fethedici
– Deri: Baharatlı, sıcak
– Yasemin: Esprili, zeki, enerjik
– Manolya: Şaşırtıcı
– Misk: Güçlü

Parfüm, etkisini uzatmak için nerelere sürülmeli?

Parfümler kokularını yaymak için sıcaklık, hareket gibi faktörlere ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle, parfüm sürmek açısından vücudun sıcak ve nemli bölgeleri (koltuk altları, göğüs araları, ense, kulak arkaları), kanın fazla pompalandığı noktalar (bilek içleri, şakaklar ve boyun) ve hareketli noktalar (dirsekler ve diz içleri) diğerlerine göre daha ayrıcalıklıdır. Cilt yumuşatıcı, sprey, deodorant gibi devam ürünlerini de kullanarak, parfümünüzün kalıcılığını artırabilirsiniz.

“Parfümünüz kişiliğinizin aynasıdır” için 2 cevap

  1. Parfüm kullanımı konusunda küçüklükten beri bir hevesim vardı. Ama terleme problemim olduğundan hem deodorant hem parfüm kokusu içeren ürünlere yöneldim. Rexona happy sexy gibi. Kokuları çok güzel parfüm ihtiyacınızı karşılarken deodorant görevini de yerine getiriyor.

  2. Parfümlerin kokuları bazen o kadar ağır oluyor ki dayanamıyorum ve bulunduğum ortamı terkediyorum. Kendimde de öyle. Bu yüzden parfüm yerine kokulu biraz daha hafif deodorantları tercih ediyorum. Özellikle rexona happy deodorantım kokusu ve koruması ile tam bana göre :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek