Pürüzsüz ciltlerin sırrı limonda

Limonun marifeti sadece yemeklere tat vermekle sınırlı değil. Bu sarı ve ekşimtırak sebze, genç ve pürüzsüz bir cilt için de mucizeler yaratıyor.

Salataların, sosların ve yemeklerin vazgeçilmez tadı olan limon, cildiniz için de mucizeler yaratıyor. İşte limonun marifetleri… Altı adet limonu, kabukları ile birlikte halka şeklinde dilimleyin. Derin bir kaba soğuk su doldurun ve içine dilimlediğiniz limonları atın. Limonların kabukları yumuşayana kadar en az bir-iki saat bekletin. Süre tamamlandıktan sonra limonları elinizle sıkın ve banyo suyunun içine limonları ve hazırlanan suyu ilave edin.

Banyo suyuna katın

Eğer limonların suda bekletilme süresi sizin için uzunsa, zaman limonların suyunu sıkın ve limonlarla birlikte banyo suyuna katın. Hazırladığınız limon banyosunun içinde 20 dakika kalın. Bu özel banyo, kan dolaşımınızı hızlandırırken, iç açıcı limon kokusu da güne dinamik başlamanıza yardımcı olacaktır.

Peelingi de çok etkili

Bir çorba kaşığı limon suyu ile iki çorba kaşığı balı ısıtın. Ocaktan aldıktan sonra soğumasını bekleyin. Karışım soğuduktan sonra cilde sürün. 20 dakika beklettikten sonra peeling yaptığınız bölgeyi yıkayın. Son olarak temizlediğiniz bu bölgeyi limon kabuklarıyla ovalayın. Bu işlem sonunda, derinizin taze görünüşü sizi bile şaşırtacaktır.

Kırışıklıkları yok ediyor

Avokado meyvesinin yarısını iyice ezip püre haline getirin. İçine bir çay kaşığı limon suyu katın ve bir yumurta akını, iyice çırptıktan sonra ekleyin. Cildiniz kuruysa karışıma bir damla badem yağı ekleyebilirsiniz. Hazırladığınız bu karışımı yüzünüze ve boynunuza uygulayın. 20 dakika beklettikten sonra yıkayın. Bu maske kırışıklıklar için birebir.

Yağlı ciltleri temizliyor

Limon suyunu bal ve suyla karıştırın. Bu karışımı bir cam şişeye koyun. Hazırladığınız bu losyonu sabah ve akşam, bir pamuğa damlatarak yüzünüze sürün. Ancak karışımı sürdükten sonra iki saat güneşe çıkmayın. Aksi halde yüzünüzde lekeler oluşur. Bu karışım yağlı ciltler için ideal bir temizleyicidir. Çünkü limonun sıkılaştırıcı bir etkisi vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek