Saçlarınızdaki dalgada yüzün

Retro tarzlarıyla Diana Ross’un çocukluk döneminden kalma arkadaşlarını anımsatan kıvırcık saçlı bayanlar, aslında ne kadar şanslı olduklarının farkında değiller…

Moda yeniden kıvırcık saçlara kaymış olsa da bayanlar, saçlarındaki dalgalarla mücadele etmekten vazgeçmiyorlar. Peki bir seferlik de olsa, saçlarınızdaki dalgalarla boğuşmak yerine, onlarla birlikte yüzmeye ne dersiniz?

Aslında kıvırcık saçlı olmanın öylesine çok avantajı var ki! İşte size bir kaç örnek:
1. Kıvırcık saçlar daha hacimli ve sağlıklı görünür.
2. Günümüzde bu tarz saçlar için üretilmiş özel sprey ve bakım ürünleri sayesinde maşa yapılmış izlenimi veren enfes buklelere kolayca sahip olabilirsiniz.
3. Kıvırcık saçları bir kaç toka ile kolayca güzel bir topuza çevirebilirsiniz.
4. Kıvırcık olan saçlarınızı sık sık kestirmenize gerek yoktur; uzadıkça kıvrıldıkları için şekilini düz saça göre daha geç kaybeder.
5. Kıvırcık saç çok sık yıkanmak istemez; rahatlıkla iki-üç gün sizi idare edecektir. Düz saç ise bu kadar süre dayanmaz ve yapışır.
6. Saçınıza perma gibi kimyasal işlem yapmanız gerekmez.
Kıvırcık saçla başetmek aslında hiç de sanıldığı kadar zor değildir; siz yeter ki saçlarınızı evcilleştirme işlemine banyodan hemen sonra başlayın. İşte bir kaç tüyo:

Üstü düz, altı bukleli saçlar için:
Nemli saçlarınızı önce güzelce tarayın; daha sonra sıkı bir at kuyruğu yapın. Bu şekildeyken tüm saçınıza sprey sıkın ve kurumaya bırakın. Kuruduktan sonra atkuyruğunuzu açın ve ayrık dişli bir tarakla yukarıdan aşağıya doğru tarayın. Sakın başınızı alta doğru eğip taramayın; böyle yaparsanız saçınız kabaracaktır.

Hacimli kıvrımlar için:
Saçlarınızı kuruturken, uzama yönlerinin tersine doğru, jöleyle biçimlendirerek kurutun. Böylece daha sağlam kıvırcıklar elde edersiniz. Saçlarınızın daha kabarık olmalarını istiyorsanız, geniş uçlu bir tarakla krepe yapabilirsiniz.

Dalgalı saçlar için:
Nemli saçlarınızı tarayın ve uzun klips tokalarla bölümlere ayırın. Her bir bölümdeki saç tutamını, istediğiniz dalga boyutunda kıvırarak, farklı klips tokalarla sabitleyin. Parçaları spreyledikten sonra kafanıza ince bir tülbent bağlayın ve fönle kurutma işlemini bu tülbentin üzerinden yapın. Böylece klips tokalarla sabitlediğiniz saç tutamları kurutulurken elektriklenip dağılmaz. Fön makinanızı en kısık seviyeye ayarlamayı unutmayın. Bu daha çok zamanınızı alacaktır, fakat sonuç çok daha iyi olacaktır.

Püf noktası:
Kıvırcık saçlarda çok kısa ve küt kesimler yerine orta boy, katlı kesimler tercih edilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek