Saçlarınızı sıfıra vurmayın

Saçların sıklaşması için tamamen kesilmesi, başın sıcak ve soğuklardan etkilenmesine neden oluyor. Saçın sağlıklı olmasında kalıtım ve beslenme büyük önem taşıyor.

Uzmanlar sıfıra vurmayı önermiyor
Dermatoloji Uzmanı Dr. Ümit Çolakoğlu, çok sayıda kişinin çocuklarının saçının gür olması için berberden sıfır numara traş yapmasını istediğini ifade ederek, “Ancak, bu durum yazın sıcak, kışın da soğuğun etkisi ile çocuklarda sinüzite neden olabilir. Bu nedenle sıfır numara tıraşı önermiyoruz” diyor.

Birçok aile saçının gür olması için erkek çocukların saçlarını sıfır numara traş ettiriyor. Ancak uzmanlar bunun riskli olduğu görüşünde. Saçın başı dış etkenlerden koruduğunu söyleyen uzmanlar, “Bu durum, yazın sıcak ve kışın da soğuğun etkisiyle çocuklarda sinüzite neden olabilir” diyor.

En büyük neden stres
Dermatoloji Uzmanı Dr. Ümit Çolakoğlu, başı sıcak ve soğuk gibi zararlı dış etkenlerden koruyan saçların, kişinin dış görünüşü açısında da büyük önem taşıdığını söyledi. Keratin içeren ölü hücrelerden oluşan saçın bir tek telinin ortalama 3-4 yıl ömrü olduğunu belirten Çolakoğlu, saçın sağlıklı bir gelişim gösterebilmesinde katılımsal faktörler kadar sağlıklı beslenmenin de önem taşıdığını vurguladı. Çolakoğlu, travmatik (kısa sürede ve aniden) saç dökülmelerinin en büyük nedeninin ise stres olduğunu kaydetti.

“Saçlarınızı sıfıra vurmayın” için 3 cevap

  1. ben büşra 15 yaşındayım saçlarım hiç uzamadığı için çok üzülüyorum buşaç büyümesi için ne yapmam lazım yardımcı olun lütfen

  2. Hocam biz benim kuzen vardı 12 yaşlarında bir kaç defa 0 a vurdurdu saçlarını çocukta sinizüt veya farklı bir durum görmedik biz kuzenler arasında onunla dalga geçerken o şuan 24 yaşında ben 19 yaşındayım bende dahil o dalga geçen kuzenlerimden 2 si şuan saçı çok aşırı seyrek ve kel kalma ile karşı karşıya abim yazın 3 e verdirdi badem yağı falan kullandı o durumu kurtardı abiminde gür denilebilir.Ancak benim saçım çabuk uzar buyüzden geç kestirirm uzayan saçımı kısalttırırım hiç 0 a vermedim ve 1-2 defa 3 e verdim.Şuanda alnım her yıl geçtikçe açılıyor.Saçlarım özellikle saçlarımın önü çok güçsüz bunu hissediyorum.Yavaş yavaş alnım m şeklini almaya başlıyor.Ancak dökülen yerlerin dibinde çok ince tüyler var ben bunları jiletle almaya başladım ve sıkılaşmaya başladı alnımdaki ince tüyleri keserek kıla dönüştürdüm.Bu sene de 0 a vereceğim bunun faydaları zararlarından emin olun fazla çünkü:Yıllardır az hava alan deriniz hava alacak.Kullanacağınız saçı artırmak amaçlı bitkisel çözümler saçın köküne doğrudan temas edecek.Şunu örnek vereyim ensenizdeki tüylere çoğunluk hatta herkes ustura vurdurmaz nedeni burda tüyün kıla dönüşmesinin istenmemesidir.Bizde burda incelmiş saç tellerini ve saçımızın dökülmüş olan eski sınırında eğer varsa tüyler bunları jiletleyerek saç sınırımızı artırmamız mümkün ve ben yaptım şuan saçımın hemen altında kıllanmalar oldu.Ayrıca doktora sordum saçın 50 kıl döküyorsa 100 tüy çıkarır dedi ancak sen saç dibine jilet vurmadıın için bu tüyler uzamadan orda kalır saçını 0 a ver dedi önerdiim ilaçları kullan ve sonrasında evde saçın dikenleşdikten sonra gene kendin jiletle al dedi bu olayı 4-5 defa yap dedi.Sonra uzat aradaki farkı gör dedi.

  3. kesinlikle faydalı. faydası yok diyerek kendi ürettikleri ürünleri satmaya çalışan sistem bu. faydası yok diyen siteleri ve makalelere inanmayın. saçlarınızı kazıtırsanız hem daha hızlı hemde daha parlak çıktığını rahatlıkla göreceksiniz. aynı zamanda temiz tutunuz göreceksiniz ki harika saçlara sahip olursunuz. en kötü ihlimalle saçlarınızın erken dökülmesini geciktirirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek