Sağlıklı cildin kuralları

İnsan cildinin birçok düşmanı olduğunu belirten uzmanlar, sağlıklı bir cilde sahip olmanın kurallarını açıkladı. İşte parlay, güzel ve sağlıklı bir cilde sahip olmak için uymanız gereken kurallar…

Sigara ve içki içmeyin: İkisi de vücudunuzu zehirler ve geriye pörsümüş, sarkık bir cilt bırakır. Sigara ayrıca ağız kenarındaki çizgilerin derinleşmesini hızlandırır.

Uykunuza dikkat edin: Eğer yeterli derecede uyuyamıyorsanız, egzersiz yapın ve yüzünüze soğuk su çarpın. Uykusuzluğun yol açtığı çizgileri kapatmak için hafif bir nemlendirici sürün.

Çok sıcak suyla yıkanmayın: Yıkanırken suyun kaynar derecede sıcak olmaması için önlem alın. Aşırı sıcak, cildi kurutur ve dokuları zedeler.

Sağlıksız beslenmeyin: Sağlıksız besleniyorsanız deriyi koruyucu yaşamsal maddeleri alamıyorsunuz demektir. Ayrıca güneşin kavurucu ışınlarından uzak durmaya çalışın.

Makyajınızı temizleyin: Makyaj, gözenekleri tıkayarak toksinlerin cilt yüzeyine çıkıp atılmasını önler. Göz makyajı silinmediği takdirde bir göz iltihabına neden olabilir.

Sivilcelerle oynamayın: Sivilce, deri dokularına zarar verir. Ayrıca enfeksiyonun çevreye yayılmasına neden olarak sorunu büyütür. Enfeksiyonlu bölgeye antiseptik merhem sürün.

Cildinize nazik davranın: Yüzünüzdeki ölü deriyi temizlemek için satılan bazı toz ya da kremler, deriniz için fazla kaba gelebilir. Cilt tipiniz ne olursa olsun, yüzünüze daima nazik davranın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek