Sağlıklı ve uzun bir yaşamın sırları

Dünyanın pek çok ülkesinden bilim adamlarının yaptığı araştırmaları bir araya getiren Hazel Courtney’e göre, uzun yaşamak isteyen kadınlar, beslenme konusunda bazı önerilere uyarak sağlıklı ve uzun bir yaşam sürebilirler.

Uzun ve sağlıklı bir yaşam, aslında çok da zor değil. Ünlü bilim adamlarının verdiği tavsiyeleri uygulamak, uzun bir yaşam için yeterli.

Hazel Courtney’in “500 of the Most Important Ways To Stay Younger and Longer” adlı kitabında yer alan bilgilere göre kadınlar uzun yaşamak istiyorlarsa, aşağıda verilen bazı tavsiyelere uymaları gerekiyor.

– Sağlıklı beyin hücrelerine, damarlara ve cilde sahip olmak için, rafine olmamış ay çekirdeği, kabak çekirdeği, susam ve cevizi sofranızdan eksik etmeyin.

– Alzheimer hastalarında çok az bulunan acettlcholine maddesinin kaynağı olan ciğer, böbrek, lahana, sardalye balığı gibi yiyecekleri, diyetinizde mutlaka bulundurun.

– Hafızanızı kuvvetlendirmek için adaçayı için.

– Egzersiz, meditasyon ve masaj ile rahatlayın. Stres, beyne zarar veren “kortisol” adlı hormonun salgılanmasına neden olur.

– Omega-3 yağlarını içeren somon, sardalye, palamut gibi balıkları haftada en az 2 kez yiyin.

– Her gün en az 1 saat güneş ışığı görün.

– Erken yatın. Gece yarısından önceki 2 saat, hücre yenilenmesi için en uygun zamandır.

– Olumlu düşünün. Olumlu düşünen ve değişen durumlara çabuk adapte olan kişiler, daha mutlu ve doyumlu bir hayat yaşıyor.

– Geceleri daha derin uyumanızı sağlayan “lactucarium” adlı maddeyi içeren marul yemeyi ihmal etmeyin.

– Sentetik kumaşlardan elbise giymeyin. Derinizin nefes almasını engeller.

– Acılı yemekler yiyin. Çünkü bunlar, vücuda endorfin hormonu salgılanmasına yardımcı oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek