Selülite karşı yeşil çay mucizesi

Güzellik ve cilt bakım uzmanları, selülitlerinden kurtulmak isteyenlerin öncelikli olarak unlu ve yağlı gıdalardan vazgeçmesi gerektiğini belirtiyor. Yeşil çay, yoğurt, ananas, limon, kivi, portakal ve soya ise selülitsiz bir cilt için sofraların olmazsa olmazları…

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Beslenme ve Diyet Uzmanı Emel Unutmaz selülite karşı alınabilecek önlemleri anlattı…

Selülitlerden kurtulmanın en etkili yolu nedir?

Zamanında önleme yoluna gitmek bu noktada çok önemli. Çünkü selülitle mücadeleye ne kadar erken başlarsak o kadar kolay baş edilebilir. İlerlemiş selülitin geri dönüşü önlemekten daha zordur.

Diyetle selülitlerden kurtulmak mümkün mü?

Sadece beslenme, selülitle başa çıkmada yeterli olmaz. Ancak beslenme açısından da oluşumuna neden olabilecek besinleri iyi bilmek gerekir. Zararlı olabilecek besinleri hayatınızdan çıkartarak, doğru beslenme ve yaşam tarzı alışkanlıklarını edinerek selülitleri henüz oluşmadan engelleyebilirsiniz. Ayrıca karbonhidrat ve yağ ağırlıklı beslenmekten vazgeçmelisiniz.

Fazla kilo selülite neden olur mu?

Selülit bir kilo problemi olmamakla birlikte, tedavisinde en etkin yol sağlıklı kiloya ulaşmaktır.

Selülit düşmanı özel besinler var mı?

Yeşil çay: Polifenol içeriği ile antioksidan korumada etkin rol oynar. Toksinlerden korunmayı kolaylaştırır. Metabolizma hızlandırıcı içeriğiyle selülit ile baş etmede etkindir.

Süt ve yoğurt: Kalsiyumun yağ emilimini önler. Bu neden süt ve yoğurt sağlıklı beslenme programında vazgeçilmez olmalıdır.

Meyveler: C vitamini doku bütünlüğü, elastikiyet ve cilt sağlığı üzerinde etkilidir. Bu nedenle bolca ananas, limon, kivi ve portakal tüketebilirsiniz.

Sebzeler: Sebze grubundaki enginar, kereviz, brokoli, Brüksel lahanası ve havuç, cilt dokusunun sağlıklı yapısında çok etkindir.

Soya: Dolaşım sistemine olan desteği ve iyi bir protein kaynağı olması nedeniyle tüketilmesi uygundur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek