Seni seviyorum dedirtmek

Bir erkeğin seni seviyorum demesi çok zor. Peki, bunun bir yolu yok mu? Elbette ki var. İşte erkeklere kolayca “Seni seviyorum” dedirtmek için yapmanız gerekenler…

Erkekler de kadınlar gibi aşık olup yoğun duygular yaşayabilirler. Ancak erkeklerin bunu ifade etme tarzları kadınlardan farklıdır ve çoğu zaman ‘seni seviyorum’ diyemezler. Peki neden erkeklerin çoğu duygularını direk olarak ifade etmekten kaçınır? Aslında bu iki sihirli kelimeyi söylemek insanlık için küçük ama bir erkek için dev bir adımdır. Çünkü onlar için bu sözcükler duyguların basitçe ifade edilmesinden öte bir bağlılık yemini gibidir. Birçokları için ‘seni seviyorum’ demek, ‘hayatımı senin ellerine teslim ediyorum, her zaman senin yanında olacağım ve sana destek olacağım’ demekten farksızdır. Bu onları korkutur ve bu cümleyi kurmadıkları zaman kendilerini daha özgür hissederler. Bazıları da karşılık bulamamaktan korktukları için söylemezler bu sihirli sözcükleri… Her ne sebepten olursa olsun bir erkeğin ‘seni seviyorum’ dememesi sevmediği anlamına gelmez.

Tercihi sizseniz…
Eğer bir erkek, vaktini ailesiyle ya da en iyi erkek arkadaşıyla geçirmek yerine sizinle geçiriyorsa, bu, sizi sevdiği anlamına gelebilir. “Seni seviyorum’ demenin bir başka yolu da sizi ailesi ve yakın arkadaşlarıyla tanıştırmasıdır. Eğer sizi çevresinden uzak tutmaya çalışıyorsa tehlike sinyalleri veriyor demektir. Bu durumda dikkatli olmanızda fayda var. Günlük hayatta pek de üzerinde durmadığınız şeylerin farkına varmanız, sizi sevdiğini anlamanıza yetebilir.

Liste kabarıksa…
Bazı erkekler de ilişkilerini kategorize ederler. Bir kadınla cinsel ihtiyaçlarını karşılarken bir diğeriyle eğlenebilir, hatta bazen üçüncü bir kişiye aşık bile olabilirler. Bu durumda hangi kategoriye girdiğinizi anlamanın en emin yolu sizi çevresindeki insanlarla tanıştırıp tanıştırmadığına bakmaktır. Eğer sizi çevresinden uzak tutmaya çalışıyorsa tehlike sinyalleri veriyor demektir, bu durumda dikkatli olmanızda fayda var. Ama siz de sadece seks ya da eğlence ihtiyacınızı karşılamaya odaklanmışsanız ‘maksimum fayda’ sağlamayı ortak paydanız haline getirip yaşayıp gidebilirsiniz. Fakat aradığınız şey aşksa, bunu onun ufak tefek hareketlerinden çıkarabilirsiniz. Günlük hayatta pek de üzerinde durmadığınız şeylerin farkına varmanız, sizi sevdiğini anlamanıza yetebilir. Bunun için size yaptığı jestleri, yazdığı küçük notları, sürpriz ziyaretlerini, söylediği güzel sözleri bir yere yazın, listenin kabarıklığı karşısında hayrete düşerseniz sizi seviyor demektir.

Eğer kalbiniz kırıksa
Kalp kırmak kolay, onarmaksa zordur… Kırık kalbinizi onarmak için bize kulak verin…

Şarkı söyleyin
En sevdiğiniz müziği dinleyin. Şarkılara eşlik edin. Ancak romantik şarkılardan uzak durun.

Evde durmayın
Gününüzü doldurun. Dışarı çıkın, sinemaya hatta masaja zaman ayırın. Ya da parkta çekirdek çıtlatmanın keyfine varın.

Kendinizi şımartın
Kalp yarasının şımartılmaya ihtiyacı vardır. Bu yüzden kendinizi sevin.

Dinlemeyin, anlatın
Arkadaşlarınızdan öğüt değil sizi dinlemesini isteyin. Öğütler kendinizi kötü hissetmenize yol açar.

Bir erkeğin ‘Seni seviyorum’ demenin bir başka yolu da sizi ailesi ve yakın arkadaşlarıyla tanıştırmasıdır. Bu işaret çoğu zaman ‘derin duygular besliyorum sana karşı’ demenin başka bir yoludur ve onun hayatında önemli bir yeriniz olduğunu gösterir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek