Sevgiliniz ideal eş olabilir mi?

Sevgilinizin ideal eş olup olamayacağından nasıl emin olabilirisiniz? Uzmanlara göre, partnerinizin bazı karakteristik özellikleri, size bu konuda ipuçları veriyor.

– Kıskanılacak konularda eşine güvenmeli, kendi bildikleri kadar eşinin söylediklerine de değer vermelidir.
– Ailesine değer vermeli, ama her yapacağını onlara danışmamalıdır.
– Tartışmalarda sesini yükseltmemeli ve kırıcı olmamalı, şu kadın işi, şu erkek işi demeden sorumluluk almalıdır.

Kendisine özen göstermeli
– Arkadaşları arasında sevilen ve aranan bir insan olmalı, kendine ve etrafına karşı sorumluluklarını yerine getirmeli ve ‘Bana ne’ci davranmamalıdır.

– Kendine ait uğraşları olmamalı, boş zamanlarında oflayıp-puflamamalı, kendine özen göstermeli ve aynı özeni çevresindekilerden de beklemelidir.

– Kendisini çok fazla ciddiye almamalı, hatta zaman zaman dalga geçebilmelidir. Bu arada uzmanlar, evlenmek istenilen kişilerde bu özellikleri arayanların, ‘Evlendiğim insan bu değildi’ diye düşünmeyeceklerini ifade ediyor.

15 dakika tartışın
Çünkü Almanya’da araştırma yapan uzmanlar, evliliğin sağlıklı biçimde yürütülebilmesi için, eşler arasında kısa süreli, düzeyli tartışmaların yararlı olduğu konusunda birleşti. Uzmanlara göre, küfür ve ağır hakaretler içermemek şartıyla, günde 15 dakikayı geçmeyen tartışmalar, eşlerin streslerini atmalarına yardımcı oluyor.

Kavganın içeriği önemli
Araştırmayı yapan uzmanlar, kısa süreli bir tartışma yaşanan evliliklerin daha sağlam olduğu belirtiliyor. Günlük streslerini, birbirlerine karşı düzeyli tartışmayla atan çiftlerde birikim olmuyor ve eşler birbirlerine karşı çok kırıcı ve ağır hakaret içeren cümleler kullanmıyorlar. Eşler, tartışmadan kısa bir süre sonra da hiçbir şey olmamış gibi davranabiliyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek