Sharon Stone’un güzellik sırları

Yıllar geçiyor ama Sharon Stone hep aynı. 50’li yaşlarda olmasına rağmen hala genç bir kız gibi… 30 yaşındaki hali ile bugünkü hali arasında fark olmadığını söyleyen ünlü yıldız, genç kalmanın sırlarını açıklıyor.

50’li yaşlara giren Sharon Stone, erkeklerin başını döndürmeye devam ediyor. Ünlü aktris, yıllara meydan okuyan güzelliğinin sırrını açıkladı.

Hollywood, Sharon Stone’u konuşuyor. Ancak bu defa çevirdiği film veya yaşadığı aşk ilişkileriyle değil. Stone’un güzelliğine her geçen gün güzellik katmasının sırrı, ünlüler dünyasının gündemine oturdu.

“Stone, ne yapıyor da çekiciliğini ve güzelliğini koruyor” sorusunun cevabı artık biliniyor. Çevirdiği filmlerle hâsılat rekorlarına imza atan Stone, güzelliğinin kaynağını açıkladı.

İşte Stone’un açıklamaları:
“Öncelikle, hayata pozitif bakmanız gerekiyor. Hayatta yapmanız gerekenler ve yapmamanız gerekenlerin bir listesini hazırlamalısınız. Benim güzelliğim, Çinli doktor arkadaşım Erl Lee’ye ait diyebilirim. Bundan 11 yıl önce Lee ile tanıştım. Bana ilk olarak, ‘Yüzündeki kırışıklıklar moralini bozmuyor mu?’ diye bir soru sordu. Kendimi toparlayıp, Lee’ye, ‘Evet bozuyor ama ilerleyen yaşımın getirdiği bir durum’ dedim. Lee bunun üzerine bana bazı tavsiyelerde bulundu.

Çocukları sevin
İlk olarak, kesinlikle stresli ortamlardan kaçınmalısınız. İşiniz stresi gerektiriyorsa, iş bitimi sizi neşelendirecek ortamları tercih edin. Ben özellikle film çekimleri başladığı zaman çok stres yaşardım. Ancak daha sonra, bu stresi sevdiklerimle birlikte atmayı başardım. Çocuk sevgisi, benim stresimi yok etti. Çocuklar, strese karşı en büyük gücünüzdür. Çocukları çok sevin.

Kendinizi gözetleyin
Bir hafta süreyle kendinizi gözetleyin. Gün içinde neler yapıyorsunuz. Hangi durumlarda mutlu oluyorsunuz, hangi durumlarda tepki gösteriyorsunuz. Herkes bu durumları iyi bildiğini zanneder. Ben de kendimi çok iyi bildiğimi tahmin ediyordum. Ancak Lee’nin tavsiyeleri üzerine, kendimi 1 hafta izledim. Çıkan sonuç tamamen aksine oldu. Kendinizi ne kadar iyi tanırsanız, o kadar mutlu olursunuz. Unutmayın, mutlu olan kadın hem geç yaşlanır hem güzelliği kalıcı olur.

Pozitif olun
Sharon Stone’un uyguladığı diyet, ilk bakışta çok zor gürünüyor. Ünlü oyuncu, bu diyeti uygularken pozitif olmayı öneriyor. Verilen emeklerin karşılığında, güzellik ve çekicilik olacağının unutulmaması gerektiğini belirten Stone, zor gibi görülen bu diyeti nasıl kolaylaştırdığını ise şöyle anlatıyor:
“Kendiniz olun. Bu diyet devam ederken, içinizden gelecek kötü seslere karşı koyun. Unutmayın, kazanan siz olacaksınız. Doktorum bu diyeti anlattığında, başaramayacağımı zannettim. Ancak, pozitif düşündüm, irademi denedim ve başardım. Sizde kolaylıkla başarabilirsiniz, yeter ki gerçekten ne istediğinize karar verin. Gerisi kendiliğinden gelecektir.”

Güzellik malzemeleri
Uzakdoğu’da kullanılan güzellik ürünleri, benim yaşlanmamı engelleyen en önemli faktörlerin başında geliyor. 30 yaşımdan sonra, kimyasal ürünlerle dostluğumu bitirdim. Mümkün olduğunca, doğal olan ürünleri tercih ediyorum.”

Bir zamanlar şişmandım
Sharon Stone, 1995 yılında çevirdiği ‘Hızlı ve Ölü’ filminden sonra 70 kilo olmuş. Ünlü yıldız, mükemmel diyeti sayesinde eski güzelliğine kavuştu…

Hala güzelliğiyle taraflı tarafsız herkesten büyük beğeni alan Stone, geçmişte 70 kilo olduğunu ancak iradesi sayesinde eski kilosuna ulaştığını gizlemiyor. Stone, “1 hafta süren bu diyeti uygularsanız, mükemmel bir vücuda sahip olacaksınız. Eğer benim gibi bir anda kilo aldıysanız, tekrar eski güzelliğinize ve ideal kilonuza geleceksiniz. Ancak bir kez daha tekrarlıyorum, iradeniz güçlü olacak” diyor. İşte Stone’un özel diyeti…

1.gün: Canınız ne kadar istiyorsa, o kadar meyve suyu için. Yanında sadece 3 dilim ince kesilmiş, kızarmış ekmek yiyebilirsiniz. Elbette suyu unutmayın. Su, cildinizin güzelleşmesini sağlar. Meyve suyunu ve kızarmış ekmekleri, 3 öğüne bölebilirsiniz. Bunun dışında yemek yemeyin.

2. gün: Kendinizi bir hayli yorgun hissedebilirsiniz. Sinirleriniz biraz gergin olabilir. Ancak unutmayın, sadece 1 haftalık bu diyet sizin güzelliğine güzellik katacak. Yine 3 öğün boyunca meyve suyu için. Bugün 4 dilim kızarmış ekmek yiyebilirsiniz. En az 6 bardak su içmeyi de ihmal etmeyin. Pes etmek yok.

3. gün: 2 dilim kızarmış ekmeğin üzerine, az yağlı krem peyniri sürün. Bunların yanında Çin çayı, 1 domates ve salatalık yiyebilirsiniz. Öğleyin, 2 küçük salatalık yiyin. Akşam ise, 2 dilim kızarmış ekmeğin üzerine yine az yağlı peyniri sürün ve tüketin. Yeşil salatayı da unutmayın. Sabah öğle akşam, 1 bardak meyve suyu içebilirsiniz.

4. gün: Bugün kahvaltıda, 3 dilim kızarmış ekmek ve katı yumurta yiyebilirsiniz. 1 bardak meyve suyu için. Öğle yemeğinde, 150 gram tavuk ızgara, domates ve salatalık sizleri bekliyor. Akşam yemeğinde ise, bol bol ekmeksiz lahana çorbası için.

5. gün: Kızarmış ekmek bugün 4 dilim yiyebilirsiniz. Domates ve peyniri bir tabakta karıştırın ve öyle yiyin. İçine kesinlikle yağ atmayın. Öğleyin, ızgara balık yiyin. Akşam yemeğinde ise sadece pop corn yiyin. Tabii meyve suyuyla birlikte.

6. gün: Sabah kahvaltısında 2 dilim kızarmış ekmek ve peynir. Öğle yemeğinde üzgünüm ama sadece pop-corn yiyeceksiniz. Umarım pop-corn seviyorsunuzdur. Çünkü akşam yemeğinde de sizi pop-corn bekleyecek. İsterseniz bir film seyrederek pop-corn tüketin.

7. gün: Bugün geç uyanın. Öğle yemeğiyle güne başlayın. Bol yeşil salata, yanında 2 dilim kızarmış ekmek yiyin. Şekersiz çay içebilirsiniz. Akşam yemeğinde belki zor gelebilecek ama 50 gram ızgara tavuk ve 1 dilim kızarmış ekmek yemek zorundasınız. Çünkü son günün akşamında yine pop-corn sizi bekliyor.

Sharon Stone’dan inciler….
7 günlük diyet boyunca, günlük 20 dakika yürümeniz gerekiyor. Unutmayın sadece yürüyeceksiniz. Ağır bir spor yapmayacaksınız. Tabii, kilo vermek için spora da ihtiyacınız var. Güzelliğiniz ve formunuz için, benim spor tekniğimi uygulayacaksınız. Ama öncelikle diyet yaparken yapmamanız gerekenler var. İşte diyet sırasında yapmamanız gerekenler:

– Bir haftalık diyet boyunca, alkol kesinlikle yasak.

– Kırmızı et kesinlikle tüketmeyin.

– Eğer bu iki kuralı bozarsanız, yaptığınız diyet pek işe yaramaz. Dikkatli olun…

– Asla ve asla yemeği nızlı yemeyin. Yemeği çiğnemeden yutmayın.

– Suyu fazla içmeyi unutmayın.

– Yemek yerken gazete okumayın.

– Yemeğinizi bitirir bitirmez, sofradan hemen kalkın.

Sporla gelen kalıcı güzellik
Genç kalmanın sırlarını açıklamaya devam eden Sharon Stone, her yaşta güzel ve çekici görünmek isteyen bayanlara bol bol spor öneriyor.

Sharon Stone, pürüzsüz bir cilt ve vücut güzelliğinin sırrını açıkladı. Spor… Spor… Spor… Evet, dünyanın en beğenilen kadınlarından biri olan Sharon Stone, kalıcı bir güzellik için sporu tavsiye ediyor. Elbette sadece spor yapmanın yetmeyeceğini de ekliyor.

Herkes için
Sporun yanında, ruhsal denge, düzenli uyku ve cilt masajınının çok önemli olduğunu belirten Stone, “Formumu ve güzelliğimi korumak için yaptığım spor aktiviteleri, herkes tarafından rahatlıkla uygulanabilir” diyor. İşte ünlü oyuncunun spor programı:

10 dakika yürüyüş
Sabah saat 08.00 gibi kalkın ve yüzünüzü yıkadıktan sonra dışarıya çıkın. 10 dakika, hafif bir tempoda yürüyün. Daha sonra 10 dakika koşun. Bir ağaç veya duvara doğru, yüzünüzü dönün. Ellerinizi karşıya yaslayın ve bacağınızı öne doğru hafif hafif bükün. Ancak diğer bacağınızın sert bir şekilde durmasına dikkat edin. 20 saniye bu şekilde durun ve daha sonra bunu diğer bacağınıza uygulayın. 1 hafta boyunca bu hareketi uygularken, hergün 1 derece daha arttırın.

7 gün…
Eve döndüğünüzde işiniz bitmiyor. Kondisyon bisikletine 20 dakika binin. Haftanın 7 günü benim güzelliğimin sırlarından biri olan spor aktivitelerini uygulayın. Ancak dünkü diyet programından sonraki hafta bu aktiviteleri yapmanız gerekiyor. Birkaç defa belirttiğim gibi, iradeniz ne kadar güçlü olursa, güzelliğiniz de o derece fazla olur.

İradeniz güçlü mü?
İsteklerimin büyük bir bölümünü başarıyorum. Başarısız olduğum konularda, irademin zayıf olduğunu görüyorum. Eğer siz de başarılı, güzel ve çekici olmak istiyorsanız, iradeniz çok önemli bir yer teşkil ediyor.

Ruhsal denge çok önemli
Güzel kalmanın en önemli sırrı, ruhsal dengedir. Bunu sağlamak için yoğun çaba harcamanız gerekiyorsa, harcayın. Çünkü yaşadığınız ruhsal bozukluğun, cildinizde kırışıklıklar yaratacağını unutmayın. İlişkinizde veya çevrenizdekilerle sorun yaşıyorsanız, bunları yok etmenin bir yolunu bulmak zorundasınız, tabii güzel kalmak istiyorsanız.

Düzenli uyuyun
Özel zamanlar hariç, günde 8 saat uyumaya özen gösterin. Bu ne 10 saate çıksın ne de 6 saate düşsün. Uyku düzeni, vücudun metabolizmasını dengede tutuyor. Düzen bozulduğu takdirde, olduğunuz yaştan daha fazla gösterebilirsiniz. Ben bunu gerçek anlamda 30 yaşında öğrendim. O tarihten sonra, yaşlanmayı durdurdum sanıyorum. Sizce de öyle değil mi?

Her gece kremlenin
Yaşadığımız stres veya hava kirliliğinden dolayı, cildimiz büyük zarar görür. Bu zararlı etkenleri en aza indirgemek için, her gece nemlendirici kremleri tüm vücudunuza sürün. Çünkü cildinizin buna fazlasıyla ihtiyacı var. Söylediklerim belki ilk zamanlar zor gelebilir. Ancak yaşınız ilerledikten sonra, bana fazlasıyla hak vereceksiniz.

Yüz masajını unutmayın
Cildinizde yorgunluk nedeniyle ortaya çıkan kırışıklıkları, yüz masajıyla giderebilirsiniz. Ben özellikle film çekimleri sırasında çok enerji harcıyordum. Bu nedenle cildimde akıl almaz kırışıklıklar meydana geldi. Ancak yüz masajı, bu geçici sorunları yok etti. Masaj için başkasına da ihtiyacınız yok. Kendi ellerinizle, bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek