Soya, birçok ağrıya iyi geliyor

ABD’li uzmanlar soya ağırlıklı beslenmenin ağrıların dindirilmesinde de faydalı olduğunu ortaya koydu. John Hopkins Üniversitesi uzmanları, yaptıkları çalışmalarda fareleri soya bakımından zengin gıdalarla beslediklerinde ağrıları ve şişmeleri azalttıklarını tespit ettiler. Aynı yöntemin insanlar üzerinde de başarı kazanması halinde kronik ağrıları bulunan hastalar için önemli bir gelişme olacağı kaydedildi.

Araştırmada yer alan uzmanlardan Jill Tall, bu araştırmanın uzun vadede insanlara ekstra tedavi yöntemleri sunabileceğini bildirdi. Tall, yaptıkları çalışmalarda verilen soya proteini türünün ve miktarının önemli olduğuna, bunun için standart bir beslenme listesinin çıkarılması gerektiğine de dikkat çekti.

“Soya, birçok ağrıya iyi geliyor” için 2 cevap

  1. ERKEKLERİN DİKKATİNE: soya, sadece kadınlara faydalı bir gıdadır. soya tüketimi erkeklerde kadınlık hormonu olan östrojen salgısını arttırır.

  2. Soya tüketimi erkeklerde kadınlık hormonu olan östrojen salgısını arttırır düşüncesi dayanaksızdır. Hiçbir bilimsel dayanağı yoktur. Şunu ayrıca ifade edebilirim ki soya tüketimi erkekler için çok ama çok faydalıdır; prostat tedavisinde yaygın olarak kullanımaktadır ve bu da bilimsel olarak FDA tarafından tescillenmiştir. Lütfen yalan yanlış bilgilerle insanları aldatmayalım ya da yönlendirmeyelim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek