Stilinizi vücut yapınıza göre belirleyin

İster toplu ister minyon olun, size uygun bir giyim stili mutlaka var. Yapmanız gereken şey, kendinizi tanımak. İşte farklı vücut şekillerine uygun bazı giyim tarzı önerileri…

Her gün dolabınızın önünde dakikalarca bekleyip, “Ne giyineceğim?” diye kara kara düşünmenize gerek yok. Yapmanız gereken, vücudunuzun şeklini bilmek ve ona göre giyinmek. İşte vücut şekillerine göre giyim modelleri ve dolabınızda mutlaka bulunması gereken giysiler…

Armut modeli vücuda sahipseniz
Armut olarak tanımlanan vücut şekli, üstü ince ama basen ve poposu olan kadınları tarif etmekte kullanılıyor. Jennifer Lopez ve ünlü popçu Beyonce, armut modeli vücut tipine sahip olanlardan. Armut vücut şekline sahipseniz, kabarık eteklerden ziyade, üzerinize oturan ve düz inen etekleri tercih edin. Çok yüksek topuklu çizme ve ayakkabılar kullanın. Göğsünüzü ortaya çıkartmak için korse tipi üstler, bele oturan ceketler veya önü açık bırakılmış bir bluz giyebilirsiniz. Ama fazla parıltılı kumaşlardan uzak durmanızda fayda var, zira bunlar ışığı yansıtarak kıvrımlarınıza fazladan dikkat çeker.

Dolabınızda bulunması gerekenler:
– Boru paça pantolonlar.
– Göğüslerinizi kaldıran balkonet tarzı sutyenler.
– Koyu renk bir etek.
– Anvelop elbiseler (Her beden üst ve altlar için uygun).
– Geniş kalçalarla dar üstleri dengelemek için çizgili üstler.
– Sizi ince gösterecek ince çizgili bir klasik takım.

Kıvrımlı vücutlu hatlarına sahipseniz
Toplu kadınlar, genellikle bol giysiler ve gösterişsiz renklerle vücutlarını saklamak eğilimindedir. Ancak bol giysiler toplu kadınları daha fazla kilolu gösterir. Bunun yerine üzerinize oturan, göğüs ve kalçalarınızı saran giysileri tercih etmenizde fayda var. Vücudunuzun beğendiğiniz yanlarını öne çıkartmak için aksesuarlardan da yararlanabilirsiniz. Mesela dikkati ince belinize çekmek için, kontrast renklerde şık bir kemeri, gözden kaçmayacak parlak ayakkabılarla tamamlayabilirsiniz. Unutmayın, bol kesimli giysiler sizi daha da tombul gösterir. Üzerinize oturan tok kumaşlar, her zaman daha şık durur.

Dolabınızda bulunması gerekenler:
– Poponuzu kaldırıp, bacaklarınızı uzun gösterecek size uygun yapılmış bir pantolon.
– Üzerinize oturan bir palto.
– Korse şeklindeki üstler (Belinizi de ortaya çıkartmada birebirdir).
– Yüksek topuklu bir ayakkabı.
– 50’lerin seksi havasını yakalamak için V yaka ince bir kazak.
– Vücudunuza oturan ve düz inen bir etek.

Uzun ve ince vücut için
Bu vücut tipine sahip kadınlar, hemen hemen her şeyi giyebilirler. Üstte taşınması zor pek çok trend, bu vücut tipinde harika durur. Bu nedenle maceracı olup, değişik kombinasyonları rahatlıkla deneyebilirsiniz. Mesela dar jeanler ve üste yapışan jarse elbiseleri tam size göre. Peki nelerden kaçınmanız gerekiyor? Eğer göğsünüz küçükse, düşük kesimli üstlerden uzak durun. Ayrıca baldır hizasında biten kısa paçalı pantolonlar ve dirseğin biraz altında biten kol da boya dikkat çeker. Bunlar, çok kısaymışsınız gibi bir etki yaratabilir.

Dolabınızda bulunması gerekenler:
– Dar pantolonlar. Bunları topuklular, ya da babetlerle giyin.
– İnce ve üzerinize yapışan uzun elbiseler.
– Uzun olan gövde boyunu daha kısa göstermek için yatay çizgili üstler..
– Yüksek topuklu çizmeler.
– Jean veya şık pantolonlarla giyebileceğiniz jarse üstler.
– Kemerli bir trençkot.

Minyon bir tipe sahipseniz…
Böyle bir vücuda sahip olanlar için en önemli şey, giysilerin üzerine oturmasıdır. Tek renk giyinmek ve koyu renkleri seçmek, modern bir bütünlük sağlar. Minyonlara en çok, kısa etek yakışır. Sade modeller, tepeden tırnağa tek bir renk, ihtiyacınız olan bütünlüğü sağlar.

Dolabınızda bulunması gerekenler:
– Diz üzeri etekler.
– Üzerinize oturan kazaklar ve tişörtler.
– Pantolonlarla giymek üzere az topuklu botlar.
– Üzerinize uygun boru paça pantolonlar. Bunlar, daha uzun görünmenizi de sağlar.
– Diz hizasında biten paltolar.
– İnce bantlı ayakkabılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek