Ufak değişikliklerle bunalımdan kurtulabilirsiniz

ABD’li uzmanlar, psikolojik sorunlar yaşayanlara değişiklik öneriyor. Kişiler psikolojik olarak kendilerini iyi hissetmedikleri dönemlerde, “tanınma” ve “onaylanma” isteği duyuyor, bu amaçla zaman zaman fiziki görünüşlerinde değişiklik yapma yoluna gidiyor. Tahmin edeceğiniz gibi, özellikle kadınlar bu yola başvuruyor. Yaptıkları en kolay değişim ise makyaj oluyor.

Önce saçlar değişir
Kadınlar, içinde bulundukları bunalımlı dönemden çıkabilmek için, çoğunlukla saçlarında birtakım değişiklikler yapma ihtiyacı hissediyor. ABD’li uzmanlara göre, bunalıma giren kadınların bilinçaltında dikkat çekme isteği canlanıyor. Uzmanlar, “Kişinin gelir düzeyi yüksekse, daha farklı yollara da başvurabilir. Örneğin kitap yazabilir. Hatta film bile çevirebilir” diyor.

Fark edilmek istiyorlar
Bu gibi ihtimallerin çok ender olacağını belirten uzmanlar, saç kestirme veya saçı yeni bir renge boyatmanın, tanınma ve fark edilme isteğinin dışa vurumu olduğunu açıklıyor. Bunalımlı zamanlarında kadınların bu tarz değişiklikler yapmasının uygun olduğunu da belirten uzmanlar, psikolojik açıdan değişimin yararlı olduğunu söylüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek