Yaşlılığı ginseng ile geciktirin

Ginseng, tam 7 bin yıldır Çin tıbbının mucize bitkisi. Köklerinin büyümesi için 4-6 sene boyunca toprağın altında bekleyen ginsengin üretimi oldukça zahmetli. En çok Doğu Asya ve Kuzey Amerika’da yetişen ginseng, özellikle rutubetli iklimleri seviyor.

Batının son yıllarda keşfettiği ginseng, neredeyse her derde çare oluyor. Çin kaynaklarına göre vücudun metabolizmasını koruyan ginseng, kandaki şeker, lipit ve kolesterol seviyesini düşürüyor; kanser hücrelerinin çoğalmasını yavaşlatıyor, bağışıklık sistemini güçlendirerek kalp – damar sistemi üzerinde olumlu etki yaratıyor.

Stres giderici ve hafıza güçlendirici etkisiyle yaşlılığı geciktirdiği de kanıtlanmış olan ginseng, cilt ve saçlarda da mucizeler yaratıyor. Özellikle hava koşulları, hormonal değişiklikler ve stres nedeniyle yıpranmış saç ve saç derisini onarıyor. Bitki ayrıca, saç derisini uyarıyor, canlandırıyor ve saç tellerini güçlendiriyor.

“Yaşlılığı ginseng ile geciktirin” için bir cevap

  1. Artık yediğimiz içtiğimiz besinlerde ginseng var bu bitkinin faydalarını saymakla bitiremeyiz cinsel yaşamda da etkisi var fakat yalnız başına ginseng pek etkili olmayabilir.Kullandığım bir ürün vardı adı “maxromen” onun içinde de ginseg vardı ama içerisinde başka bitkilerde vardı.İhitiyacı olanlara önerebileceğim bir ürün.Tamamen bitkisel ve hiç bir yan etkisi yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Güzellik

Diyet

Anne - Bebek